Synopse prvního rodičovského setkání v seniorské skupině laní. Obecná rodičovská schůzka "společně jsme silnější" Obecná rodičovská schůzka na začátku školky

Místo konání: MBDU "Solnyshko". Hudební sál.

Čas: 16h 30min

Cíle: rozšíření kontaktu mezi učiteli a rodiči; modelování interakčních vyhlídek pro nové akademický rok; zlepšení pedagogické kultury rodičů.

Úkoly: seznámit rodiče s úkoly a rysy výchovné práce, úkoly předškolního zařízení pro nový školní rok; aktualizovat osobní údaje rodin žáků; učit rodiče dítě pozorovat, studovat ho, vidět úspěchy i neúspěchy, snažit se mu pomáhat rozvíjet se jeho vlastním tempem

Formulář chování: Setkání

členové: administrativa, rodiče, hudební ředitel

Plán akce:

1. Úvodní část. Shlédnutí videofilmu „Vernisáž akcí v MBDU „Solnyshko“ pro akademický rok 2016-2017. Seznámení s novými regulačními dokumenty. (vedoucí Varenik N.A.)

2. Zpráva předsedy mateřského výboru.

3. Volba nového složení mateřského výboru

  1. Seznámení rodičů s cíli a záměry vzdělávací instituce pro nový akademický rok.

Prezentace "Vzdělávací činnost předškolního vzdělávacího zařízení" (hlavní učitelka Leshukova A.N.)

  1. Krátce o různých věcech (problematika vzdělávání, ekologie, spolupráce) Provedení akce: „Živá planeta“
  2. Řešení.

Průběh události

1.Přípravná fáze

  1. Příprava dotazníků pro rodiče a poznámky.
  2. Vypracování návrhu rozhodnutí rodičovské schůzky.
  3. Vytvoření videofilmu "Vernisáž akcí v MBDU "Solnyshko" pro akademický rok 2016-2017"
  4. Výběr sociálních videí o výchově dětí, o pozitivním rodičovství.

2. Úvodní část

Vážení rodiče našich dětí! Jsme velmi rádi, že vás vidíme na valné rodičovské schůzi předškolního zařízení, protože rozumíme: bez spojenectví s rodinami žáků, bez vaší podpory a pomoci při výchově a rozvoji dětí, vytváření útulného a radostného prostředí pro je dovnitř mateřská školka- nemožný úkol. Jaká by měla být naše unie? Co můžeme my, dospělí, pro děti udělat, aby jejich život na zahradě byl radostný, bohatý a zajímavý?

Chceme pokračovat v jednání nejdůležitějším dokumentem, na kterém pracujeme – zákonem Ruské federace „O vzdělávání“, kde článek 18 říká: „Rodiče jsou První učitelé. Jsou povinni položit základy tělesného, ​​mravního, intelektuálního rozvoje osobnosti dítěte v dětství. V Pomoc rodina ve výchově dětí provozuje síť předškolních vzdělávacích institucí.

Seznámení s novými předpisy

(Vnitřní předpisy pro žáky předškolních výchovných zařízení, Pravidla pro přijímání a nábor žáků předškolních výchovných zařízení k výcviku ve vzdělávacích programech předškolního vzdělávání, Postup a důvody pro předávání, vyloučení a navrácení žáků do původního stavu, Dohoda rodičů, Příkaz „Dne opatření k zamezení nezákonného vybírání finančních prostředků od rodičů (zákonných zástupců) studentů, žáků vzdělávacích organizací Republiky Krym“

drazí rodiče!(Starší učitelka Leshukova A.N.) Prohlížení prezentace.

Jak si představujete, co je moderní školka?

(Anketa rodičů)

Mateřská škola je velký dům, kde „žijí“ a „tvoří“ děti, učitelé a rodiče.

Jak si představujete dnešní děti?

(výměna názorů)

Mateřská škola to nejsou jen děti, ale i skvělí učitelé. Moc by mě zajímalo, co máte na mysli pod pojmem „moderní pedagog“.

(Výroky rodičů)

Obraz moderní školky bude neúplný, pokud nepopíšeme rodiče. Zkusme udělat portrét moderního rodiče.

(Komentáře rodičů.)

Moderní rodič -

Co mu vytknout?

Existuje rodič - "zákazník" -

Rád mluví

Pozorovatel – rodič

Pouze uvidí.

Aktivista a pomocník -

Dejte dětem radost.

Sledujte sociální videa.

Během pobytu dítěte ve školce tvoříme my (děti, učitelé a rodiče) trojúhelník.

(Učitel ukazuje ukazatelem na diagram ve tvaru trojúhelníku.)

Vychovatel rodič

V čele trojúhelníku je samozřejmě dítě. On, když se učí nové věci, objevuje sám sebe (co umím, co umím, čeho jsem schopen). Úkolem dospělých je pomoci mu v této těžké záležitosti. Neměli bychom zapomínat na společnost, která hraje velkou roli ve vývoji dítěte.

Co myslíte, že se stane s třínohou stoličkou, když se zlomí jedna noha? ( spadneš)

Vzpomeňte si na bajku I. Krylova „Labuť, rak a štika“: „Když mezi soudruhy nedojde k dohodě, obchod jim nepůjde a nic z toho nebude, jen mouka.“ To vede k závěru, že bychom měli spojit naše úsilí, aby se děti ve školce cítily příjemně a zajímavě.

Asi už tušíte, že naše setkání bude neobvyklé.

Dnes se tedy my – děti, učitelé a rodiče – vydáváme na plavbu po oceánu Poznání.

Hlavní přikázání cesty: neopouštěj závod a dojeď do cíle. Konec, hlavním cílem jsou naše děti, celkový rozvoj každého dítěte jako jednotlivce, jeho příprava do školy. Délka cesty není jeden měsíc, ale celý rok.

Vzdálenost je dlouhá a obtížná: s odbočkami, obtížemi a problémy.

Zároveň rodiče, kteří tuto vzdálenost úspěšně projdou společně se svými dětmi, získají na cestě nové poznatky, objevy a nápady. Výletu se účastní všichni zaměstnanci MŠ, skupinu vedoucích tvoří rodiče a vychovatelé.

Zpráva od předsedy mateřského výboru

Děkujeme těm, kteří pomáhali při opravách a přípravě skupiny na nový školní rok.

A jak můžete plavit bez spolehlivého týmu?! Navrhuji vybrat z každé skupiny rodičovskou komisi, která bude organizovat společně s pedagogy organizaci všech našich společných projektů.

Volba nového složení mateřského výboru

Závěr. V každém týmu je velmi důležité porozumění, dobré vztahy, vzájemná pomoc a vzájemný respekt. Podmínkou harmonických vztahů mezi dětmi a rodiči, dětmi a učiteli, učiteli a rodiči je schopnost vzájemného podvolování se, vzájemná tolerance.

Vlastnosti výchovně vzdělávacího procesu v předškolních vzdělávacích zařízeních

Loď je připravena k plavbě. Plnou parou vpřed! Ne... pořád nám něco chybí! Samozřejmě život zachraňující prostředky – pedagogické znalosti.

Zpráva od vedoucího pedagoga Leshukova A.N ..

Vedoucí pedagog sděluje rodičům vzdělávací programy, podle kterých se uskutečňuje pedagogický proces, úkoly výchovy a vzdělávání pro nový akademický rok. Vlastnosti vzdělávacího procesu v souvislosti se zavedením federálního státního vzdělávacího standardu.

Zpětná vazba od rodičů

Rodiče kladou otázky, které je zajímají, předkládají návrhy na zkvalitnění výchovně vzdělávacího procesu. Je jim vydáno memorandum „Pravidla pro rodiče“

poznámka

  1. Tým je také rodina. Posilujte klid naší rodiny laskavými myšlenkami, laskavými slovy, dobrými skutky.
  2. Buďte vždy laskaví. Vstřícnost je základem vašeho zdraví.
  3. Život je snadný, jednoduchý a radostný. Na všem vidět pozitiva.
  4. Buďte laskaví a upřímní. Pamatujte, že dobro, které jste vykonali, se vám vždy vrátí znásobené.
  5. Buďte vždy v rovnováze a zadržujte negativní emoce.
  6. Nevytvářejte konfliktní situace.
  7. Řešte konfliktní situace s důstojností a humorem.
  8. Milujte dítě takové, jaké je.
  9. Respektujte osobnost každého dítěte.
  10. Když na vás vaše dítě mluví, pozorně poslouchejte. Nešetřete chválou.
  11. Všímejte si ne nedostatků dítěte, ale dynamiky jeho vývoje.
  12. Chválit, povzbuzovat, povzbuzovat, vytvářet pozitivní emocionální atmosféru.
  1. Vyplnění formuláře rodiči
  2. Krátce o různých
  • Příjem dětí v mateřské škole se provádí od 8.00 do 8.30. Pozdní příchod zasahuje do pedagogického procesu, odvádí pozornost dětí i pedagogů od režimní momenty a nabíjení.
  • Pokud se z nějakého důvodu opozdíte, po upozornění učitele počkejte, až ranní cvičení skončí, během cvičení nemějte děti.

* úhradu školky do 10. dne každého měsíce.

  • Pokud dítě nenavštěvuje MŠ z důvodu nemoci, dovolené apod., pak je dítě do MŠ přijímáno pouze s potvrzením od dětského lékaře.
  • Do skupiny není dovoleno nosit pistole, šavle, meče, laky na nehty, rtěnky, parfémy apod., žvýkačky, sladkosti k pohoštění přátel. Pokud chceme léčit, tak přivedeme všechny děti, nebo nepřineseme.
  • Je zakázáno brát děti v opilosti rodičům a osobám mladším 15 let. Učitel má právo dítě v těchto případech nevydat.
  • Dívky si musí přinést hřeben.
  • Žádáme rodiče, aby se podíleli na životě skupiny a mateřské školy při návrhu místa, skupiny. Zúčastněte se soutěží,

Agitace - akce "Živá planeta"

"Přát si"

Závěrem bych chtěl říci, že společně položíme základy přátelských vztahů v dětské a rodičovské skupině i ve vztazích mezi rodiči a předškolními pedagogy. Je třeba dbát na to, aby se dítě ve školce bavilo, dobře. Zajímavé je, že do školky chodí rád, s dětmi se spřátelí a domů se vrací spokojený, protože doma na něj čekají milující dospělí.

Přejeme vám úspěch, zajímavé objevy, zábavné hry a opravdové přátele! Pouze vpřed!

Naše setkání je u konce. Brzy se uvidíme!

Rozhodnutí rodičovské schůzky:

  1. Volit předsedu rodičovského výboru MŠ:
  2. Schvaluje výbor rodičů v tomto složení:

3. Přijměte pravidla pro rodiče.

  1. Učitelé a rodiče by se měli vzájemně ovlivňovat, snažit se plnit hlavní úkol – vytvářet příznivé podmínky pro vzdělávání dětí ve stávajícím kolektivu.

5. Schvalte regulační dokumenty DOW: Řád vnitřních předpisů žáků předškolních výchovných zařízení, Pravidla pro přijímání a přijímání žáků předškolních výchovných zařízení k výcviku ve vzdělávacích programech předškolního vzdělávání, Postup a důvody pro přeřazení, vyloučení a vrácení žáků, Předpis o postupu pro získávání, útratu a vyúčtování dobrovolných darů od fyzických a právnických osob, Postup pro přijímání darů.

DOTAZNÍK PRO RODIČE

Vážení rodiče!

Mateřská škola MBDU "Solnyshko" vás žádá o zodpovězení otázek a vyplnění dotazníku. Dotazník je anonymní.

Váš názor na práci MŠ je pro nás velmi důležitý.

1. Jste spokojeni s prací naší školky?

  • zcela vyhovuje;
  • částečně vyhovuje;
  • vůbec spokojený.
  1. Vaše dítě chodí do školky
  • s radostí;
  • silou;
  • častěji s potěšením;
  • zřídka s touhou.
  1. Jste spokojeni s prací učitelů ve skupině?
  • zcela vyhovuje;
  • částečně vyhovuje;
  • vůbec spokojený.
  1. 4. Jak si myslíte, že? Děti ve školce
  • získat zajímavé znalosti a dovednosti kulturního chování;
  • přijímat, ale ne dost;
  • Nedostávám nic nového
  • přijímat škodlivé informace;
  • Je těžké odpovědět.
  1. Vaše znalosti o práci MŠ
  • kompletní;
  • částečný;
  • nemít vůbec žádné informace;
  • radši nemít informace, protože mě to rozčiluje.
  1. Získáte informace o školce
  • z vizuální agitace MŠ;
  • podle jiných rodičů;
  • od učitele;
  • na schůzkách;
  • od manažera;
  • nepřijímat.
  1. Chodíte klidně do práce a necháváte dítě ve školce?
  • Ano;
  • Ne;
  • částečně.
  1. Chtěli byste, aby školka:
  • zvýšená materiálová základna;
  • zvýšená etika života;
  • postoj k dětem se změnil;
  • byla tam úcta k rodičům;
  • zlepšila se kvalita vzdělávací práce;
  • byla by provedena zajímavá práce s rodiči;
  • zajímavá práce s rodiči by byla domluvena častěji;
  • častěji byly domluveny schůzky se sestrou, lékařem;
  • chtěli byste vědět více o svém dítěti, jeho potížích, úspěších

Můžete přidávat připomínky a náměty k práci MŠ. Děkuji za Vaši účast!

Rodičovská schůzka se koná ve sborovně mateřské školy. V předstihu byly v mikrookresu pro všechny vyvěšeny zvací letáky (obrázek 1.). Podobné pozvánky byly distribuovány mezi rodiče blízkých školek. Dále jsme pozvali specialisty: dětského psychologa, narkologa, specialisty z městského sociálně rehabilitačního střediska pro nezletilé (obr. 2.). Hovořili o situaci s šířením dětské drogové závislosti, bezdomovectví ve městě, psycholožka hovořila o vývoji psychiky dětí předškolního a školního věku, o vlastnostech komunikace s nimi, zdůvodňovala potřebu protidrogové prevence. již v předškolním věku.

Níže uvádíme závěrečnou část rodičovské schůzky, na které jsem hovořil o rysech práce o protidrogové výchově dětí staršího předškolního věku v naší mateřské škole.

Milé maminky a tatínkové. Svůj projev bych rád začal malým průzkumem. Jeho účelem je pomoci vám zjistit, jak dobře své děti znáte. Všichni přítomní hned na začátku setkání dostali tři listy různých barev. Zeptám se a ty zvedneš listy. Pokud je „ano“ červený list, „ne“ je zelené, „nevím“ je modré (obrázek 3.).

  1. Je vaše dítě hodné?
  2. Je vaše dítě slušné?
  3. Je vaše dítě společenské?
  4. Je vaše dítě štědré?
  5. Je vaše dítě pozorné?
  6. Má vaše dítě pravdu?
  7. Je vaše dítě citlivé?
  8. Je vaše dítě spravedlivé?
  9. Je vaše dítě veselé?
  10. Je vaše dítě zodpovědné?

Při odpovídání na mé otázky se mnozí rodiče nejprve zamysleli nad tím, jak dobře znají své děti. Jsem také rád, že přišlo mnoho kladných odpovědí.

Není žádným tajemstvím, že jak v „problémových“, tak v tzv. „prosperujících“ rodinách dochází k nedorozuměním, potížím v komunikaci mezi rodiči a dětmi. V budoucnu se blízcí lidé navzájem odcizují a v důsledku toho se dítě dostane pod vliv ulice. Úkolem vychovatele a specialistů předškolního vzdělávacího zařízení je naučit vás, rodiče, rozumět svým dětem i v předškolním věku tak, aby ani jeden ani druhý nechybovali v přechodném věku.

Navrhuji, aby za mnou přišli 3-4 lidé. Pojďme si zahrát hru. Ptám se a pečlivě se navzájem zvažujeme.

  • Kdo z nás má nejvíc blond vlasy?
  • Kdo z nás má modré oči?
  • Kdo má nejdelší sukni?
  • Kdo má na tváři krtek?

Podívali jsme se na sebe pozorněji a viděli, že jsme jiní, ne jako nikdo jiný. Ale stále máme něco společného. Co? Je to tak, všichni jsme lidé a na to bychom neměli zapomínat.

Tuto hru je velmi dobré využít k tomu, aby si děti uvědomily svou individualitu. Konkrétně to mám na první, úvodní lekci celého kurzu.

Vážení rodiče, jak dětem vysvětlit, že když člověka bolí ruka, břicho nebo zub, přestane správně fungovat celé tělo? Mnozí z vás mluví jako dospělí. Na další hru proto opět zvu 3-4 lidi z publika.

Všichni si podáme ruce. Rozdělujeme, kdo bude jakýmsi vnitřním orgánem a kdo nějakou částí těla. Podle mého rytmického počtu jsme všichni začali dřepovat a vstávat společně. 3-4x dřep, pak zpomalím a schválně začnu dřepovat rychleji než ostatní. Samozřejmě, že všichni zabloudí a náš „organismus“ přestane správně fungovat.

Tato hra velmi dobře přesvědčí děti o důležitosti péče o své tělo a tělo obecně.

Naše hodiny však nejsou zaměřeny pouze na výchovu dětí ke zdravému životnímu stylu. Jedním z úkolů je ukázat škodlivost pití alkoholu, ale jak to udělat ve školce? Mnoho dospělých se tohoto okamžiku velmi bojí, uškodí v tomto ohledu třídy? Věřte, že nikdo z nás dětem nikdy neublíží.

Abych vás o tom přesvědčil, uvedu příklad ze zkušenosti v hodině ekologie. Společně s dětmi fazole klíčíme ve dvou různých nádobách. Když vyraší, začneme klíčky zalévat. Některé vodou, jiné ředěným pivem nebo jiným alkoholem v malém množství. Výsledkem je, že děti jasně vidí, že po týdnu klíčky zalévané alkoholem odumírají.

V úvodu setkání dětská psycholožka hovořila o pravidlech chování s dítětem, o nutnosti respektovat osobnost v něm již od útlého věku. A teď tě chci vyprávět malý příběh o chlapci, který se jmenoval Seryozha. Jednoho dne se Seryozha probudil ve skvělé náladě. Pak na něj ale matka zakřičela, že se jako kopush dlouho nemohl obléknout. Když Seryozha přišel do školky, chlapci ho nevzali s sebou na stavbu mostu a nazvali ho nemotorným. Katya řekla, že byl podvodník, protože o tom řekla učiteli. Nejlepší přítel nazval Seryozhu chamtivým mužem, protože ho nenechal hrát si se svým novým autem.

Když učitelka dětem vysvětlila, že jsou vůči chlapci nespravedlivé, děti se samozřejmě omlouvaly a snažily se o nápravu. Vrásky v Seryozhově duši se však nevyhladily.

Pamatujte, že každé neopatrné slovo nebo náznak zanechá v duši a na tváři člověka, ne-li patrné, ale nesmazatelné vrásky.

(Tato psychologická technika vyžaduje středně velký kruh papíru, na kterém je nakreslený obličej. V průběhu vyprávění, když je chlapec uražený, papír postupně mačkám, a když řeknu, že se děti snažily o nápravu, Narovnám prostěradlo a ukážu nesmazatelné vrásky.)

Tento příběh využívám především při své práci s dětmi, ale nyní, věřte, že mnozí z vás také nezůstali lhostejní k tomu, co slyšeli a viděli.

Poté rodičům nabízím test, jehož výsledky budou znát pouze oni. Nejprve jsme jim dali listy papíru a tužky.

Test. Jací jste rodiče?

  1. Myslíte si, že ve vaší rodině panuje vzájemné porozumění s dětmi?
  2. Mluví s vámi vaše děti od srdce k srdci, radí se o osobních věcech?
  3. Zajímají děti vaše práce?
  4. Znáte kamarády svých dětí?
  5. Jsou přátelé vašeho dítěte doma?
  6. Zapojují se s vámi vaše děti do domácích prací?
  7. Máte společné aktivity a koníčky?
  8. Zapojují se děti do příprav na prázdniny?
  9. Máte děti raději, když jste s nimi na dětských oslavách?
  10. Chodíte s dětmi do divadel, na výstavy, koncerty?
  11. Diskutujete s dětmi o televizních pořadech?
  12. Diskutujete s dětmi o knihách, které čtete?
  13. Účastníte se výletů, výletů, procházek?
  14. Trávíte rádi svůj volný čas se svými dětmi?

Klíč k testu

Za každou kladnou odpověď si dejte dva body, za odpověď „někdy“ jeden bod. Negativní odpověď vám nepřinese žádné body.

Počítejte body. Pokud jste získali více než 20 bodů, pak se vám v komunikaci s dětmi daří.

Pokud jste dosáhli od 10 do 20 bodů, pak je vztah k dětem uspokojivý, ale nedostatečný, jednostranný. Přemýšlejte o tom, co se může a mělo změnit.

Pokud je výsledek pod 10 bodů, lze konstatovat, že jste nenavázali kontakt s dětmi.

Na závěr své řeči vám chci říci malé podobenství: muž seděl zamyšleně na břehu moře a byl smutný. Najednou v dálce uviděl malou postavu předvádějící jednoduchý tanec. Muž si pomyslel, kdo se může bavit v tak smutný večer? Když přišel blíž, uviděl dívku, která na břehu sbírala hvězdy a házela je zpět do moře. Muž se zeptal: "Holka, proč to děláš?" Na to řekla: "Přináším hvězdy domů." Muž namítl: „Je to zbytečné, jsou jich miliony a jsi sám. Nemůžeš jim pomoci." Dívka odpověděla: "Možná jsem pro všechny k ničemu, ale pro jednoho jsem toho udělala hodně, vrátila jsem jí život."

Takže jsem ve své práci, pokud zachráním alespoň jedno dítě před drogami, pak všechno moje úsilí nebude marné.

Děkuji za pozornost.

Po mé prezentaci jsou rodiče zváni, aby se podívali na práce dětí, které se do programu zapojily v minulých letech. Kresby, koláže, fotografie ze tříd, které viděli, je zcela přesvědčují o důležitosti takových aktivit v mateřské škole a potřebě osobního příkladu pro své děti při vytváření správných, zdravých návyků.

Na závěr byl každé přítomné osobě rozdán leták „Rizikové faktory v rodině“ (obr. 4), který děti a dospívající provokuje k užívání omamných látek (alkohol, tabák, toxické látky, drogy)

Výpis z rodičovské schůzky

Učitelé střední skupiny č. 4
Ronzhina O.A., Klyushnikova N.L.
Datum: 30. září 2014

Téma: "Začátek školního roku je začátkem nové etapy v životě mateřské školy a jejích žáků."

.
cíle: rozšíření kontaktu mezi učiteli a rodiči; modelování vyhlídek na interakci pro nový akademický rok; zlepšení pedagogické kultury rodičů.
úkoly: zvážit věk a individuální vlastnosti dětí ve věku 4-5 let; seznámit rodiče s úkoly a rysy výchovné práce, úkoly předškolní instituce pro nový akademický rok; aktualizovat osobní údaje rodin žáků; naučit rodiče pozorovat dítě, studovat ho, vidět úspěchy a neúspěchy, snažit se mu pomáhat rozvíjet se jeho vlastním tempem; zintenzivnit práci na rozvoji dětské řeči.

Plán setkání:
I. "Pojďme se seznámit." Úvodní část.
II. 2. Gratulujeme rodičům k zahájení školního roku. Předání děkovných dopisů za aktivní účast na podzimním veletrhu a opravárenské práce.
III. Konzultace: Téma: "Věk a individuální charakteristiky dětí 4-5 let."
IV. Seznámení s účelem a cíli předškolního vzdělávacího zařízení.
V. Seznámení rodičů s projektovou metodou Klyushnikova N. L. a Ronzhina O. A.
VI. Volba mateřské komise
VII. Smíšený
VIII. Výsledky schůze

Průběh schůzky:

I. Vychovatelé: Dobrý večer, drazí rodiče! Jsme velmi rádi, že vás vidíme v naší útulné skupině! Jsme moc rádi, že jste si našli čas a popovídali si s námi o svých dětech Dnes máme svátek. Zkuste uhodnout který. Naši slavní cestovatelé, kterým bylo čtyři nebo pět let, se přestěhovali střední skupina mateřská školka! Předejme jim naše přání!
Téma našeho setkání je "Začátek školního roku - začátek nové etapy v životě mateřské školy a jejích žáků."
Nyní se s vámi seznámíme. Jmenuji se, jak již víte, Ronzhina Olga Alexandrovna, a vaše nová druhá učitelka je Klyushnikova Natalya Leonidovna.

II Předání děkovných dopisů
Ráda bych začala něčím příjemným a poděkovala všem rodičům, kteří se podíleli na organizaci a účasti na podzimním jarmarku, který se konal 19. září v 17.00. a provádění opravných prací ve skupině do začátku školního roku. Ale zvlášť bych chtěl poblahopřát: Kovalchuk Julia Konstantinovna; Mukhortov
Rodičům jsou předány děkovné dopisy za pomoc při provádění oprav a přípravě družiny na zahájení školního roku.
III. Seznámili jsme se a nyní můžeme začít diskutovat o tématu našeho setkání.
Všichni dobře znáte své děti, jejich zvyky, zvláštnosti. Pro každého z vás je vaše dítě jedinečné a neopakovatelné. Pro jistotu jste ale přemýšleli nad tím, že v jeho chování, preferencích a rozmarech nerozumíte všemu. Zveme vás k poslechu konzultace na téma "Věk a individuální vlastnosti dětí ve věku 4-5 let" - přečtěte si Klyushnikova N.L.
Vychovatel. Loď je připravena k plavbě. Plnou parou vpřed! Ne... pořád nám něco chybí! Samozřejmě život zachraňující prostředky – pedagogické znalosti. Znáte, milí rodiče, rysy našich hlavních cestovatelů? Co jsou děti ve věku 4-5 let?
Každé dítě se vyvíjí jinak, každé má svou cestu a tempo vývoje. Ale přesto je tu něco společného, ​​co nám umožňuje charakterizovat děti, jejich věkové charakteristiky. Udělejme obecný věkový portrét dítěte ve věku 4–5 let a zdůrazněme ukazatele různých aspektů jeho vývoje. (Popis věkových charakteristik naleznete ve vzdělávacím programu, podle kterého předškolní zařízení funguje).
Věk 4-5 let je právem nazýván průměrnou školkou. Blíže k pěti letům začínají děti vykazovat rysy charakteristické pro starší předškoláky: určitá libovůle duševních procesů, růst kognitivních zájmů a nezávislosti, pokusy vysvětlit jevy života kolem nich, které je zajímají. Zvědavost, potřeba samostatnosti a aktivity zase blahodárně působí na psychiku a chování. Tyto vlastnosti například usnadňují dítěti pátého roku života osvojit si normy rodného jazyka a funkce řeči.
Nestabilita nálad, pozornost, citová zranitelnost, konkrétnost a obraznost myšlení, vášeň pro hru a herní situace přibližují dětem pátého roku života mladší předškoláci. A příležitosti pro výchovu a vzdělávání dětí, které se v této věkové fázi rozšiřují, nelze realizovat bez znalosti a zohlednění této duality vývoje. (V.V. Gerbová.)
Vychovatel. Při výchově je velmi důležité zohledňovat individuální vlastnosti dítěte. Jsou způsobeny typem nervového systému. I.P. Pavlov identifikoval čtyři hlavní typy nervového systému (v závislosti na reakci těla na vnější podněty): flegmatik, sangvinik, cholerik, melancholik.

IV Cíl: Zajistit rozvoj vzdělávací aktivityžáků, efektivnosti kvality poskytování vzdělávacích služeb a bezpečnostní složky předškolního vzdělávacího zařízení s federálním státním vzdělávacím standardem.
úkoly:
1. Zajistit zachování a upevnění zdraví žáků, zvýšit index zdraví o 15 % oproti předchozímu roku.
2. Zajistit pozitivní dynamiku programového materiálu v oblasti „Rozvoj řeči“ sekce „Rozvoj řeči“ zavedením projektové metody „Rozvoj komunikačních dovedností středního předškolního věku prostřednictvím využití inovativní technologie O.A. Bíziková"
3. Efektivně se účastnit soutěží různé úrovně a zaměření minimálně 5 žáků.
4. Zvyšovat efektivitu práce průchodem navýšení kvalifikační kategorie 1. stupně a účastí v odborných soutěžích, zkvalitňováním sebevzdělávání.

V. .Seznámení rodičů s projektovou metodou Ronzhina O. A. „Rozvoj komunikačních dovedností středních předškoláků prostřednictvím využití inovativní technologie O.A. Bizikova“ a Klyushnikova N. L. "". Popište podstatu cílů a záměrů projektu. Napište rodiče, kteří se budou se svými dětmi na těchto projektech podílet.

VI. Volba mateřské komise.
Práci mateřského výboru družiny upravuje dokument „Předpisy o mateřském výboru městského předškolního výchovného zařízení“.
Rodiče by měli být stručně připomenuti jeho funkce.
Možné pozice zástupců výboru:
předseda mateřského výboru (je zástupcem ze skupiny do mateřského výboru MOU nebo Rady MOU);
místopředseda mateřského výboru (jeho pravá ruka);
tajemník rodičovské schůzky;
skupina rodičů odpovědná za realizaci opatření k posílení materiálně-technické a vizuálně-didaktické základny skupiny, zlepšování a vytváření běžných hygienických a hygienických podmínek v ní;
sektor pozornosti (odpovědný za nákup dárků k narozeninám, dne Nový rok, pořádání „sladkých večerů“ atd.);
sportovní odvětví (provádění a vybavování akcí zaměřených na upevnění a udržení zdraví žáků);
kulturně-masový sektor (zapojení rodičů do výchovné, kulturně-masové práce se žáky mimo rozvojovou třídu i o prázdninách);
public relations (rozvoj a upevňování vztahů rodičů žáků s pedagogickými sbory MŠMT a dalšími organizacemi kultury, školství a sportu);
redakční rada;
pokladník.
Sečtou se hlasy rodičů, vyhlásí se výsledky a projedná se personální složení mateřského výboru skupiny. Mateřská komise se schvaluje přímým hlasováním.
Závěr. V každém týmu je velmi důležité porozumění, dobré vztahy, vzájemná pomoc a vzájemný respekt. Podmínkou harmonických vztahů mezi dětmi a rodiči, dětmi a učiteli, učiteli a rodiči je schopnost vzájemného podvolování se, vzájemná tolerance.

VII.Různé (aktuální problémy rodičů a vychovatelů)
1. Vzkaz učitele
Učitel vypráví rodičům o denním režimu, vzdělávacích programech, podle kterých se uskutečňuje pedagogický proces, o úkolech výchovy a vzdělávání, o hlavních činnostech a typech činností dětí (síť tříd), o doplňkovém vzdělávání (kroužky ).
2. Zpětná vazba od rodičů
Rodiče kladou otázky, které je zajímají, předkládají návrhy na zkvalitnění výchovně vzdělávacího procesu. Je jim vydáno memorandum „Pravidla pro rodiče“
3. Prosíme o dodržování uniforem pro hodiny tělesné výchovy a hudební výchovy (sportovní hala - bílé tričko, černé kraťasy, naboso; Music hall - skupinová uniforma na nohou české dívky bílé, chlapci černé). Bazén - froté župan - dlouhý s kapucí, náhradní kalhotky (2 kusy), pokud je župan krátký, tak s pyžamovými kalhotami. Vše je podepsáno.
4. Proveďte prosím platbu na DOW včas před 10. dnem každého měsíce. Pokud nebude platba uhrazena (kromě oprávněných důvodů - dovolená) včas, není dítě do MŠ přijato.
5. Seznamte se s pokyny k vedení účetnictví a podepište, že jste je seznámili.
IX. Seznámení rodičů s cíli a záměry MOU pro nový akademický rok.
6. Vyplnění dotazníku rodiči (Informace o rodičích)
Rodiče vyplní rodinný dotazník, kde provedou všechny změny, které nastaly v aktuálním období (změny příjmení, telefonních adres, působišť atd.). Rodiče obdrží tištěný seznam vychovatelů (celé jméno, kontaktní čísla, čas na konzultace)

VIII. Výsledky schůze.
No, to jsou všechny otázky, které jsme dnes zvažovali
Vybraný rod. Výbor.
Děkuji za váš čas a pozornost. Ahoj.

Irina Vladimirovna Kaverina
Zpráva vedoucí předškolního výchovného zařízení na rodičovské schůzce

ZPRÁVA O VÝSLEDCÍCH SAMOŠETŘENÍ

MŠ MBDOU č. 18

(výkon vedoucí valné hromady rodičů, 2015)

Obecní rozpočtový předškolní výchovný ústav mateřská škola

č. 18 Vyksa město

krátké jméno: MŠ MBDOU č. 18

Rok výstavby: 1957, kap. Oprava 1993

Emailová adresa: 607060, Nižnij Novgorod, Vyksa, st. Leningradskaya, budova číslo 55

Telefony: vedoucí d/s 3-56-98

Zakladatel: Správa městské části města Vyksa

Vedoucí předškolního zařízení je od roku 2008:

Emailová adresa:

Instituce funguje na základ:

Charta č. 4409 ze dne 22. prosince 2011

Licence pro judikaturu vzdělávací činnosti pro vzdělávací program datum registrace 23. června

Naše školka se nachází ve vilové čtvrti. DOW se skládá ze 3 budov: dvě 2-podlažní budovy a jedna 1-podlažní, samostatně stojící, obklopená plotem. Na území rostou různá plemena stromy: (borovice, bříza, jasan, javor, smrk) Na území mateřské školy rostou různé bylinné rostliny. V blízkosti budovy se nachází květinová zahrada s víceletými rostlinami.

V mateřské škole je 7 věkových skupin.

Celkový počet 153 dětí

Mateřská skupina od 2 do 3 let - 1 skupina - 20 osob.

2 juniorská skupina od 3 do 4 let - 46 osob

Střední skupina od 4 do 5 let - 1 skupina - 25 osob.

Seniorská skupina od 5 do 6 let - 2 skupiny - 37 osob

Přípravná skupina od 6 do 7 let - 1 skupina - 25 osob.

Otevírací doba d/s 12 hodin od 6:00 do 18:00

Pořizování dětí do MŠ se provádí od 1,5 roku prostřednictvím odboru školství městské části Vyksa.

Zřizovatelem instituce je Správa městské části Vyksa. Vyšším orgánem je odbor školství ve správě městské části Vyksa.

Řízení instituce se uskutečňuje na základě principů jednoty velení a samosprávy.

Správa DOE.

1. stupeň řízení - provádí se administrativní řízení předškolního vzdělávacího zařízení manažer instituce - Rogankova Marina Yurievna

Manažerské činnosti manažer poskytuje: materiální, organizační, právní, sociálně psychologické podmínky pro realizaci funkce řízení výchovně vzdělávacího procesu v předškolních výchovných zařízeních. Ovládací objekt manažer je celý tým.

2. stupeň řízení - Vedoucí domácnosti, vrchní pedagog, zdravotní sestra. Předmět řízení manažerů druhého stupně je součástí týmu v souladu s funkčními povinnostmi.

3- úroveň - úroveňřízení zajišťují vychovatelé, specialisté a obslužný personál. Předmětem kontroly jsou děti a rodiče.

Veřejná správa předškolního vzdělávacího zařízení.

Veřejná správa v předškolním vzdělávacím zařízení provádí:

Rada učitelů;

Odborový výbor;

Rodičovský výbor;

Všeobecné Setkání DOW;

Předškolní zařízení disponuje souborem prostor pro realizaci výchovy programy:

1. Kancelář učitele-psychologa-1

2. Hudební sál-2

3. Sportovní hala-1

4. Skupinové pokoje-7

5. Metodická místnost-1

6. Sportoviště-1

Dětský ústav má soc bezpečnostní:

1. Lékařská ordinace-1

2. Pishcheblok-1

3. Prádelna-1

Všechny pokoje jsou vybaveny v souladu s požadavky SanPin.

Pro realizaci vzdělávacího procesu v MŠ je vytvořeno předmětové rozvíjející prostředí v souladu s cíli bezpečnosti, psychické pohody dítěte a jeho rozvoje.

V MŠ je zřízena metodická místnost, kde sestaven a prezentovány obrazové, teoretické a praktické materiály, metodická a dětská beletrie, je zde knihovna pro učitele.

Předškolní vzdělávací zařízení disponuje didaktickými prostředky a vybavením pro všestranný rozvoj dětí.

NAŠE VĚC:

15 práce v MBDOU učitelé:

S vyšším vzděláním - 6 osob

S průměrnou specialitou - 9 lidí

FDD - 4 osoby

SPECIALISTÉ:

Vedoucí učitel-1 osoba

Učitel-psycholog - 1 osoba

Hudební režisér - 1 osoba

Všichni učitelé včas absolvují certifikaci pro zvýšení své kvalifikace, opakovací kurzy a jsou testováni na shodu s pozicí.

Tedy v akademickém roce 2012-2013 vedoucí předškolního zařízení Roganková M. Yu navštěvoval kurzy na základě Institutu rozvoje vzdělávání v Nižním Novgorodu téma: « Skutečné problémyřízení předškolního vzdělávání"

V MŠ jsou vytvořeny určité podmínky pro zajištění bezpečnosti pobytu dětí.

Vedoucí policejní stanice vydal rozkaz „O opatřeních ke zvýšení ostražitosti zaměstnanců k předcházení teroristickým činům“, jmenoval osoby odpovědné za řešení problémů v oblasti civilní obrany a byl sestaven harmonogram služby hlídačů.

Seznam tísňových telefonních čísel, adres a telefonních čísel správy je vyvěšen na dobře viditelném místě.

V budovách MŠ je 6 vchodových dveří, v rodinné skupině 3 východy. Vstup na území jeslí se provádí branami, které jsou po odchodu dětí z domova uzamčeny.

Útulek má evakuační plán, nouzové východy jsou označeny značkami, průchody nejsou nepřehledné. V nařízení OGPS Ministerstva pro mimořádné situace nejsou žádné připomínky.

Zaměstnanci a vedení vzdělávací instituce jsou seznámeni s pokyny k jednání v případě krizových a mimořádných situací.

Mateřská škola funguje podle hlavního rámcového vzdělávacího programu vypracovaného tvůrčí skupinou instituce s využitím programu pro výchovu a vzdělávání dětí, který upravili M. A. Vasilyeva, N. E. Veraksa, T. S. Komarova.

Organizace výchovně vzdělávacího procesu v MBDOU č. 18 je založena na principu individuálního přístupu k dítěti s přihlédnutím k zdravotním ukazatelům, psychofyzickým vlastnostem, tempu a celkové úrovni vývoje dítěte, jeho duševní a emoční a morální stránce. vývoj, sklony a zájmy.

VZDĚLÁVACÍ PROCES je každoročně upravován v závislosti na náboru věkových skupin s přihlédnutím k požadavkům rodiče a nový vývoj v oblasti pedagogiky a psychologie.

Finanční podpora fungování a rozvoje předškolního zařízení se uskutečňuje v souladu s plánem finanční a hospodářské činnosti zařízení, schváleným zřizovatelem.

Předškolní vzdělávací zařízení má technické finančních prostředků: magnetofony, hudební centra, počítače, skener, tiskárna, instalace multimédií

Novinka v designu a výbavě DOW:

Získané: dětský nábytek, klavír, parkety do hudebního sálu, nábytek pro med. kancelář. Prováděl kosmetické opravy ve všech věkových skupinách;

V souladu s cíli stanovenými při realizaci programu výchovy a vzdělávání následující úkoly:

1. Systematické, komplexní studium osobních psychofyzických charakteristik dítěte, přispívající ke shromažďování kvantitativních a kvalitativních ukazatelů k určení obsahu a hlavních oblastí práce.

2. Kombinace studia vývoje dětí s cílevědomým pedagogickým působením, která umožňuje naprogramovat dynamiku přechodu dítěte ze zóny aktuálního vývoje do zóny proximálního vývoje.

3. Systematická evidence výsledků průzkumu všemi specialisty, což umožňuje sledovat účinnost pedagogického dopadu na něj, pomáhá určit vyhlídky na jeho rozvoj a vypracovat doporučení pro další vzdělávání a školení.

V akademickém roce 2014-2015 se žáci a učitelé MBDOU stali účastníky městských, regionálních a celoruských Události:

Každoroční hudební festival "Hudební mozaika"

městská soutěž "Pedagog roku"- Balabasova Olga Vasilievna získala diplom za účast;

Městská soutěž mezi mateřskými školami "zimní stavby"

městská soutěž "Tati, mami, já"

Konkurence mezi členy odborů. Účastnice Balabasová Olga Vasilievna.

V DOW se konaly zajímavé akce Události:

Soutěž "Na nejlepší stránky"

Soutěž "vánoční příběh" o nejlepší dekoraci skupiny, soutěž "Sněhový kolotoč" k nejlepší sněhové stavbě.

Pravidelně se konají tematické výstavy dětských prací rodiče. Instituce provádí v průběhu roku systematickou a cílevědomou práci celého pedagogického sboru na interakci s rodinami žáků;

Seznámení se statutárními a místními dokumenty;

Uzavření smluv s rodiče nově příchozí děti;

dotazování;

Podíl rodičovské schůzky;

Exkurze v MŠ;

Konzultační rozhovory na vyžádání rodiče;

Skupinové volnočasové aktivity;

Organizování společných akcí, svátků a narozenin; Návrh informačních stojanů; práce se znevýhodněnými rodinami;

Propagace pedagogických znalostí rodiče(výstavy, informační stánky)

Naše mateřská škola funguje dle 10denního jídelního lístku pro stravování dětí v předškolním výchovném ústavu, schváleného na objednávku manažer od 17.12.2012

Jídelní lístek obsahuje 4 jídla, která tvoří převážnou část produktů s vysokou nutriční a biologickou hodnotou. hodnota:

1. snídaně;

2. snídaně (džus nebo ovoce)

Konsolidovaná odpolední svačina.

Jídelní lístek nabízí různé pokrmy s vyloučením opakování. Šťávy a ovoce jsou součástí každodenní stravy.

Denní menu je vyvěšeno pro vaši informaci. rodiče v šatnách skupinových pokojů.

Dochází k přísné kontrole kvality potravin dodávaných do dětského ústavu. Pokrmy jsou připravovány v přísném souladu s technologií vaření v DOW. Podmínky skladování a prodeje potravinářských výrobků jsou přísně dodržovány. Vzorky se uchovávají 48 hodin.

Měsíční, rodiče kteří vyhotovili doklady v souladu s náležitostmi, se hradí za samotnou návštěvu dítěte v zařízení, pokud je k dispozici zaplacený příjem za aktuální měsíc ve výši 20 % za jedno dítě, 50 % za druhé dítě , 70 % za třetí.

Rodiče využívat výhody na placení školky v souladu se zákonem, s výhradou kompletního balíčku dokumentů potvrzujících výhody.

Vzdělávací proces v předškolním vzdělávacím zařízení bude v akademickém roce 2014-2015 rovněž zaměřen na rozvoj úspěšnosti předškolního dítěte. Hlavní složkou úspěšnosti žáků je speciální kompetentní organizace pedagogického procesu.

Děkuji za pozornost!

Vedoucí MBDOU č. 18

Naděžda Bukhlajevová
Všeobecná rodičovská schůze „Začátek školního roku je začátkem nové etapy v životě mateřské školy, rodičů a jejích žáků“

Scénář valná rodičovská schůze v MBDOU« Mateřská školka"Dítě" vyrovnání Kim"

datum: Říjen 2017

Téma: « Začátek školního roku je začátkem nové etapy v životě mateřské školy, rodičů a jejich žáků»

Cíle: rozšiřování kontaktu mezi vychovateli a rodiče; modelování interakčních vyhlídek pro nové akademický rok; zlepšení pedagogické kultury rodiče.

Úkoly: představit rodiče s úkoly a rysy výchovné práce, úkoly předškolního zařízení pro nové akademický rok; aktualizovat rodinné profily žáků; učit rodiče pozorovat dítě, studovat ho, vidět úspěchy i neúspěchy, snažit se mu pomáhat rozvíjet se jeho vlastním tempem

Formulář chování: setkání v hudební místnosti.

členové: vedoucí předškolního zařízení, specialisté, pečovatelé, Umění. zdravotní sestřička, rodiče.

Plán implementace:

1. Úvodní část.

2. Volby

3. Seznámení rodiče s cíli a cíli vzdělávací instituce pro nové akademický rok

4. Vyplnění dotazníku.

5. Stručně o různých věcech.

Průběh události

1. Přípravné etapa

1. Příprava dotazníků pro rodiče a poznámky.

2. Vypracování návrhu rozhodnutí rodičovská schůzka.

2. Úvod

Drahý rodiče našich dětí! Jsme velmi rádi, že vás vidíme na valná rodičovská schůze předškolní, protože my rozumět: žádné spojení s rodinami žáků bez vaší podpory a pomoci výchovou a vývojem dětí vytvořit pro ně příjemné a radostné prostředí dětské zahradničení je nemožný úkol. Jaká by měla být naše unie? Co můžeme my dospělí udělat pro děti život v zahradě bylo radostné, bohaté a zajímavé?

Chceme v jednání pokračovat nejdůležitějším dokumentem, na kterém pracujeme - Zákonem Ruské federace "O vzdělávání", kde v článku 18 říká: « Rodiče jsou první učitelé. Jsou povinni položit základy fyzického, mravního, intelektuálního rozvoje osobnosti dítěte v dětství. Pomoci rodině dovnitř vzdělání dětem existuje síť předškolních vzdělávacích institucí.

Milý rodiče!

Jak si představujete moderní Mateřská školka?

(Rozhovor rodiče)

Dětské zahrada je velký dům, kde "bydlet" a "vytvořit" děti, učitelé, rodiče.

Jak si představujete dnešní děti?

(výměna názorů)

Moderní děti

Různé takové:

Jsou tam děti - nemotorní,

Existují zlomyslné děti

Jsou děti proč

Chci toho hodně vědět

Sní, když vyrostou (děti čtou poezii)

Leťte na Měsíc.

Děti jsou v klidu

Tichý a pokorný

Milují se se svými matkami

Hrajte celý den

Přátelé se neurazí

Dospělí jsou respektováni.

o těchto dětech

Člověk může jen snít.

- Dětskéškolka to nejsou jen děti, ale i úžasné učitelky. Rád bych věděl, co tím myslíš "moderní vychovatel» .

(Výroky rodiče)

Moderní vychovatel -

Je to zázračný učitel:

Ví a ví hodně

Každému dá lekci.

Pro děti - druhá matka, (děti čtou poezii)

Pro zaměstnance je to přítel,

Pro rodiče - mentor,

Nahradí všechny kolem.

Je školníkem i malířem,

Moderní vychovatel -

Má Boží dar.

Obraz moderny školka bude neúplná pokud nepopíšeme rodiče. Zkusme udělat portrét moderního rodič.

(Výroky rodiče.)

Moderní rodič -

Co mu vytknout?

Tady je rodič -"zákazník" -

Rád mluví

pozorovatel - rodič

Pouze uvidí.

Aktivista a pomocník

Dejte dětem radost.

Během pobytu dítěte v školka my(děti, učitelé a rodiče) udělat trojúhelník.

(pečovatel ukazatel ukazující na diagram ve tvaru trojúhelníku.)

učitel Rodič

V čele trojúhelníku je samozřejmě dítě. On, ví Nový, prozrazuje se (Co můžu dělat, co můžu dělat). Úkolem dospělých je pomoci mu v této těžké záležitosti. Neměli bychom zapomínat na společnost, která hraje velkou roli ve vývoji dítěte.

Co myslíte, že se stane s třínohou stoličkou, když se zlomí jedna noha? (spadnout)

Vzpomeňte si na bajku I. Krylova „Labuť, rakovina a štika“: "Když mezi soudruhy nedojde ke shodě, nepůjde jim obchod hladce a nevzejde z toho nic, jen mouka." Z toho plyne závěr, že bychom měli spojit naše úsilí, abychom dětem zajistili pohodlí a zájem mateřská školka.

Asi už tušíte, že naše setkání bude neobvyklé.

Takže dnes jsme děti, učitelé a rodiče- jedeme na plavbu po oceánu poznání.

Základní přikázání cestování: neopouštějte závod a dojeďte do cíle. Konec, hlavním cílem jsou naše děti, Všeobecné rozvoj každého dítěte jako osobnosti, jeho příprava na školu. Délka cesty není jeden měsíc, ale celý rok.

vzdálenost je dlouhá a obtížný: se zvraty, obtížemi a výzvami.

Zároveň těch rodiče Ti, kteří úspěšně absolvují tuto vzdálenost společně s dětmi, budou na cestě očekávat nové poznatky, objevy a nápady. Cesty se účastní všichni zaměstnanci mateřská školka, skupina vedoucích je rodiče, pečovatelé.

Organizace času

Abychom se mohli vydat na tak dlouhou plavbu, potřebujeme spolehlivé, vybavené a krásné koupaliště. Toto je naše školka a naše kroužky(předmětově rozvíjející prostředí, bez něj není možný plnohodnotný komplexní rozvoj našich dětí). Příběh o prostředí rozvíjejícím předmět

A jak se můžete plavit bez spolehlivého týmu! Navrhuji vybrat rodičovský výbor z každé skupiny, kterým se bude zabývat pečovatelé organizace všech našich společných projektů.

Volby nové složení mateřského výboru

Závěr. V každém týmu je velmi důležité porozumění, dobré vztahy, vzájemná pomoc a vzájemný respekt. Podmínky pro harmonické vztahy mezi dětmi a rodiče, děti a vychovatelé, vychovatelé a rodiče je schopnost vzájemně se podvolit, vzájemná tolerance.

Vlastnosti výchovně vzdělávacího procesu v předškolních vzdělávacích zařízeních

Loď je připravena k plavbě. Plnou parou vpřed! Ne. ještě něco nám chybí! Samozřejmě život zachraňující prostředky – pedagogické znalosti.

Příběh rodiče o vzdělávacích programech, podle kterých se uskutečňuje pedagogický proces, úkoly vzdělání a trénink na nový akademický rok. Vlastnosti vzdělávacího procesu v souvislosti se zavedením federálního státního vzdělávacího standardu. (umění. vychovatel)

Zpětná vazba od rodiče

Rodiče klást otázky, které je zajímají, podávat návrhy na zlepšení kvality vzdělávacího procesu. Je jim dána připomínka "Pravidla pro rodiče»

1. Tým je také rodina. Posilujte klid naší rodiny laskavými myšlenkami, laskavými slovy, dobrými skutky.

2. Buďte vždy přátelští. Vstřícnost je základem vašeho zdraví.

3. Žijte snadno, jednoduše a radostně. Na všem vidět pozitiva.

4. Buďte laskaví a upřímní. Pamatujte, že dobro, které jste vykonali, se vám vždy vrátí znásobené.

5. Buďte vždy v rovnováze, zadržujte negativní emoce.

6. Nevytvářejte konfliktní situace.

7. Vycházet z konfliktních situací s důstojností a humorem.

8. Milujte dítě takové, jaké je.

9. Respektujte osobnost každého dítěte.

10. Když na vás dítě mluví, pozorně poslouchejte. Nešetřete chválou.

11. Všímejte si ne nedostatků dítěte, ale dynamiky jeho vývoje.

12. Chválit, povzbuzovat, povzbuzovat, vytvářet pozitivní emocionální atmosféru.

Příběh učitele dalšího vzdělávání o kruhová práce v DOW.

Vrchní sestra o prevenci akutních respiračních infekcí a akutních respiračních virových infekcí v předškolním vzdělávacím zařízení

plnicí dotazníky od rodičů

Krátce o různých

Přijímání dětí do dětské zahrada se provádí od 7.30 do 8.30. Zpoždění zasahuje do pedagogického procesu, rozptyluje děti a vychovatelé z režimových momentů a nabíjení.

Pokud se z nějakého důvodu opozdíte, dejte nám prosím vědět vychovatel, počkejte, až skončí ranní cvičení, nevozte děti během cvičení.

* za dětské platba za zahradu do 15. dne každého měsíce.

Pokud se dítě nezúčastní dětské zahradě z důvodu nemoci, dovolené apod., pak je dítě přijato do dětské zahradu pouze s potvrzením od dětského lékaře.

Do skupiny není dovoleno nosit pistole, šavle, meče, laky na nehty, rtěnky, parfémy apod., žvýkačky, sladkosti k pohoštění přátel. Pokud chceme léčit, tak přivedeme všechny děti, nebo nepřineseme.

Děti nelze vzít rodiče opilý a mladší 15 let. pečovatel má právo dítě v těchto případech nedat.

Žádost rodiče- účastnit se život družiny a školky.

Závěrečná část

Cvičení "Přát si"(přání si nového školní rok pro děti, rodiče, učitelé)

Rodiče v kruhu, pustíme tamburínu

Kouleš, veselá tamburíno,

Rychlá, rychlá ruka.

Kdo má veselou tamburínu

To přání nám napoví!

Na závěr bych chtěl říci, že společně položíme základ pro dobré vztahy v dětské a rodičovské skupiny, stejně jako ve vztazích

v ve školce byla zábava, Dobrý. Zajímalo by mě, jestli by šel s radostí Mateřská školka, kamarádil s klukama a domů se vracel spokojený, protože doma na něj čekali milující dospělí.

Cesta do Země poznání pokračuje. Přejeme vám úspěch, zajímavé objevy, zábavné hry a opravdové přátele! Pouze vpřed!

Náš setkání skončilo. Brzy se uvidíme!

Řešení rodičovská schůzka:

1. Předseda vybrat rodičovskou komisi MŠ:

2. Schválit rodičovský další výbor složení:

3. Přijměte k provedení pravidla pro rodiče.

4. Učitelé a rodiče vzájemně se ovlivňovat, usilovat o naplnění hlavního úkolu - vytvoření příznivých podmínek pro vzdělávání dětí ve stávajícím kolektivu.

DOTAZNÍK PRO RODIČE

Milý rodič!

MBDOU dětské zahrada číslo 7 vás žádá o zodpovězení otázek a vyplnění dotazníku. Dotazník je anonymní.

Váš názor na práci je pro nás velmi důležitý. mateřská školka.

1. Jste spokojeni s naší prací mateřská školka?

Naprostá spokojenost;

Částečně spokojen;

Vůbec nespokojený.

2. Vaše dítě chodí do Mateřská školka

S radostí;

Prostřednictvím síly;

Častěji s potěšením;

Málokdy s touhou.

3. Jste spokojeni s prací učitelů ve skupině?

Naprostá spokojenost;

Částečně spokojen;

Vůbec nespokojený.

4. Co myslíte? Děti v mateřská školka

Získejte zajímavé znalosti a dovednosti kulturního chování;

Dostávají, ale ne dost;

Nic mi nedochází Nový;

Přijímat škodlivé informace;

Je těžké odpovědět.

5. Vaše pracovní povědomí mateřská školka

částečný;

obvykle nemají informace;

Raději nemít informace, protože mě to rozčiluje.

6. Informace o dětské zahradu dostanete

Z vizuální propagandy mateřská školka;

Podle jiných rodiče;

Z vychovatel;

Na setkání;

Od manažera;

Nepřijímáte.

7. Chodíte klidně do práce a necháváte dítě v sobě mateřská školka?

Částečně.

8. Chtěli byste mateřská školka:

Materiální základna se zvýšila;

Etika každodenního života vzrostla;

Změnil se přístup k dětem;

Byl tam respekt k rodiče;

Zlepšená kvalita vzdělávací- výchovná práce;

Byla by zajímavá práce s rodiče;

Byla by domluvena zajímavější práce rodiče;

Častěji byly domluveny schůzky se sestrou, lékařem;

Chtěli byste vědět více o svém dítěti, jeho potížích, úspěších

Můžete přidávat komentáře a návrhy práce mateřská školka. Děkuji za Vaši účast!