Povzetek prvega roditeljskega sestanka v starejši skupini srn. Roditeljski sestanek "skupaj smo močnejši" Roditeljski sestanek ob začetku vrtca

Kraj: MBDU "Solnyshko". Glasbena dvorana.

Čas: 16h 30 min

Cilji: širjenje stikov med učitelji in starši; modeliranje možnosti interakcije za novo študijsko leto; izboljšanje pedagoške kulture staršev.

Naloge: seznaniti starše z nalogami in značilnostmi vzgojno-izobraževalnega dela, nalogami vrtca za novo šolsko leto; posodablja osebne podatke družin učencev; naučite starše opazovati otroka, ga preučevati, videti uspehe in neuspehe, poskušati mu pomagati, da se razvija v svojem tempu

Oblika obnašanja: srečanje

Člani: uprava, starši, glasbeni vodja

Plan dogodka:

1. Uvodni del. Ogled video filma "Vernissage dogodkov v MBDU "Solnyshko" za študijsko leto 2016-2017". Seznanitev z novimi regulativnimi dokumenti. (Vodja Varenik N.A.)

2. Sporočilo predsednika matičnega odbora.

3. Izvolitev nove sestave matičnega odbora

  1. Seznanitev staršev s cilji in cilji izobraževalne ustanove za novo šolsko leto.

Predstavitev "Izobraževalne dejavnosti predšolske vzgojne ustanove" (višja učiteljica Leshukova A.N.)

  1. Na kratko o različnih stvareh (Vprašanja izobraževanja, ekologije, sodelovanja). Izvajanje akcije: "Živi planet"
  2. rešitev.

Napredek dogodka

1.Pripravljalna faza

  1. Priprava vprašalnikov za starše in beležk.
  2. Priprava osnutka sklepa roditeljskega sestanka.
  3. Ustvarjanje video filma "Vernissage dogodkov v MBDU "Solnyshko" za študijsko leto 2016-2017"
  4. Izbor družabnih videov o vzgoji otrok, o pozitivnem starševstvu.

2. Uvodni del

Dragi starši naših otrok! Zelo smo veseli, da vas vidimo na splošnem roditeljskem sestanku vrtca, saj razumemo: brez zavezništva z družinami učencev, brez vaše podpore in pomoči pri vzgoji in razvoju otrok, ustvarjanju prijetnega in veselega okolja zanje v vrtec je nemogoča naloga. Kakšna naj bo naša zveza? Kaj lahko mi, odrasli, naredimo za otroke, da bo njihovo življenje na vrtu veselo, bogato in zanimivo?

Srečanje želimo nadaljevati z najpomembnejšim dokumentom, na katerem delamo - Zakonom Ruske federacije "O izobraževanju", kjer 18. člen pravi: "Starši so prvi učitelji. V otroštvu so dolžni postaviti temelje za telesni, moralni in intelektualni razvoj otrokove osebnosti. AT pomoč družina pri vzgoji otrok deluje mreža predšolskih izobraževalnih ustanov.

Seznanitev z novimi predpisi

(Notranji predpisi za učence predšolskih izobraževalnih ustanov, Pravila za sprejem in zaposlovanje učencev predšolskih izobraževalnih ustanov za usposabljanje v izobraževalnih programih predšolske vzgoje, Postopek in razlogi za premestitev, izključitev in vrnitev učencev, Starševska pogodba, Odredba "o ukrepi za preprečevanje nezakonitega zbiranja sredstev od staršev (pravnih zastopnikov) študentov, učencev izobraževalnih organizacij Republike Krim"

dragi starši!(Višji učitelj Leshukova A.N.) Ogled predstavitve.

Kako si predstavljate, kaj je sodoben vrtec?

(Anketa med starši)

Vrtec je velika hiša, kjer »živijo« in »ustvarjajo« otroci, vzgojitelji in starši.

Kako si predstavljate današnje otroke?

(Izmenjava mnenj)

Vrtec niso samo otroci, ampak tudi čudoviti učitelji. Zelo rada bi vedela, kaj mislite z izrazom »sodobni vzgojitelj«.

(Izreki staršev)

Podoba sodobnega vrtca bo nepopolna, če ne opišemo staršev. Poskusimo narediti portret sodobnega starša.

(Komentarji staršev.)

Sodobni starši -

Kaj mu očitati?

Obstaja starš - "stranka" -

Zelo rad govori

Opazovalec - starš

Bo le videl.

Aktivist in pomočnik -

Daj veselje otrokom.

Oglejte si družabne videe.

V času otrokovega bivanja v vrtcu (otroci, vzgojitelji in starši) oblikujemo trikotnik.

(Učitelj s kazalcem pokaže na diagram v obliki trikotnika.)

Vzgojitelj Starš

Na čelu trikotnika je seveda otrok. On, ko se uči novih stvari, odkriva sebe (kaj zmorem, kaj zmorem, česa sem sposoben). Naloga odraslih je, da mu pomagajo pri tej težki zadevi. Ne smemo pozabiti na družbo, ki ima veliko vlogo pri razvoju otroka.

Kaj mislite, kaj se bo zgodilo s trinožnim stolčkom, če se mu ena noga zlomi? ( bo padel)

Spomnite se basne I. Krylova "Labod, rak in ščuka": "Če med tovariši ni soglasja, njihov posel ne bo šel dobro in iz tega ne bo prišlo do posla, samo moka." Iz tega izhaja sklep, da se moramo združiti, da bi se otrokom v vrtcu počutili udobno in zanimivo.

Verjetno ste že uganili, da bo naše srečanje nenavadno.

Tako se danes – otroci, učitelji in starši – odpravljamo na križarjenje po oceanu znanja.

Glavna zapoved potovanja: ne zapusti dirke in prispej do cilja. Cilj, glavni cilj so naši otroci, celovit razvoj vsakega otroka kot posameznika, njegova priprava na šolo. Dolžina potovanja ni en mesec, ampak celo leto.

Razdalja je dolga in težka: z ovinki, težavami in težavami.

Hkrati bodo tisti starši, ki bodo skupaj z otroki uspešno prestali to razdaljo, na tej poti prejeli nova znanja, odkritja in ideje. Izleta se udeležimo vsi zaposleni v vrtcu, skupino voditeljev sestavljajo starši in vzgojiteljice.

Sporočilo predsednika matičnega odbora

Zahvaljujemo se tistim, ki so pomagali pri izvedbi popravil in pripravi skupine na novo študijsko leto.

In kako na jadranje brez zanesljive ekipe?! Predlagam, da iz vsake skupine izberemo matični odbor, ki bo skupaj z vzgojiteljicami organiziral organizacijo vseh naših skupnih projektov.

Izvolitev nove sestave matičnega odbora

Zaključek. V vsakem kolektivu so zelo pomembni razumevanje, dobri odnosi, medsebojna pomoč in medsebojno spoštovanje. Pogoj za harmonične odnose med otroki in starši, otroki in učitelji, učitelji in starši je sposobnost popuščanja drug drugemu, medsebojna strpnost.

Značilnosti izobraževalnega procesa v predšolskih izobraževalnih ustanovah

Ladja je pripravljena za plovbo. S polno hitrostjo naprej! Ne ... še vedno nam nekaj manjka! Seveda rešilna sredstva – pedagoško znanje.

Sporočilo višje vzgojiteljice Leshukove A.N ..

Višji vzgojitelj staršem seznani z izobraževalnimi programi, po katerih se izvaja pedagoški proces, nalogami izobraževanja in usposabljanja za novo študijsko leto. Značilnosti izobraževalnega procesa v povezavi z uvedbo zveznega državnega izobraževalnega standarda.

Povratne informacije staršev

Starši postavljajo vprašanja, ki jih zanimajo, dajejo predloge za izboljšanje kakovosti izobraževalnega procesa. Izdajo jim obvestilo "Pravila za starše"

beležka

  1. Ekipa je tudi družina. Krepite mir naše družine s prijaznimi mislimi, prijaznimi besedami, dobrimi deli.
  2. Vedno bodi prijazen. Prijaznost je temelj vašega zdravja.
  3. Življenje je enostavno, preprosto in veselo. Glej pozitivno v vsem.
  4. Bodi prijazen in pošten. Ne pozabite, da se vam bo dobro, ki ste ga storili, vedno pomnožilo.
  5. Bodite vedno v ravnovesju, zadržujte negativna čustva.
  6. Ne ustvarjajte konfliktnih situacij.
  7. Rešujte konfliktne situacije dostojanstveno in s humorjem.
  8. Ljubite otroka takšnega, kot je.
  9. Spoštujte osebnost vsakega otroka.
  10. Ko se otrok pogovarja z vami, ga pozorno poslušajte. Ne skoparite s pohvalami.
  11. Ne bodite pozorni na pomanjkljivosti otroka, temveč na dinamiko njegovega razvoja.
  12. Hvalite, spodbujajte, spodbujajte, ustvarjajte pozitivno čustveno vzdušje.
  1. Izpolnjevanje obrazca s strani staršev
  2. Na kratko o razno
  • Sprejem otrok v vrtec poteka od 8.00 do 8.30. Zamujanje moti pedagoški proces, odvrača otroke in vzgojitelje od rutinskih trenutkov in vaj.
  • Če iz nekega razloga zamujate, po opozorilu učitelja počakajte, da se jutranje vaje končajo, med vajami ne imejte otrok.

* plačilo vrtca do 10. v mesecu.

  • Če otrok ne obiskuje vrtca zaradi bolezni, dopusta ipd., potem je otrok sprejet v vrtec samo s potrdilom pediatra.
  • V skupino ni dovoljeno prinašati pištol, sabelj, mečev, lakov za nohte, šmink, parfumov ipd., žvečilnih gumijev, sladkarij za pogostitev prijateljev. Če hočemo zdravljenje, potem pripeljemo vse otroke ali pa ne pripeljemo.
  • Otroke je prepovedano odpeljati k staršem v vinjenem stanju in osebam, mlajšim od 15 let. Učitelj ima pravico, da v teh primerih otroku ne da.
  • Dekleta morajo prinesti glavnik.
  • Starše prosimo, da sodelujejo v življenju skupine in vrtca pri oblikovanju mesta, skupine. Sodelujte v tekmovanjih,

Agitacija - akcija "Živi planet"

"želja"

Za zaključek bi rad povedal, da bomo skupaj postavili temelje prijateljskih odnosov v otroških in starševskih skupinah ter v odnosih med starši in vzgojitelji. Treba je poskrbeti, da se otrok v vrtcu zabava, dobro. Zanimivo je, da gre z veseljem v vrtec, se spoprijatelji z otroki in se zadovoljen vrača domov, saj ga doma čakajo ljubeči odrasli.

Želimo vam uspeh, zanimiva odkritja, zabavne igre in prave prijatelje! Samo naprej!

Naše srečanje se je končalo. Se vidiva kmalu!

Sklep roditeljskega sestanka:

  1. Za izvolitev predsednika starševskega odbora vrtca:
  2. Potrjuje matični odbor v naslednji sestavi:

3. Sprejmite pravila za starše.

  1. Učitelji in starši bi morali sodelovati drug z drugim in si prizadevati izpolniti glavno nalogo - ustvariti ugodne pogoje za izobraževanje otrok v obstoječi ekipi.

5. Odobrite regulativne dokumente DOW: Pravilnik o notranjem redu učencev predšolskih vzgojno-izobraževalnih zavodov, Pravilnik o sprejemu in zaposlovanju učencev predšolskih vzgojno-izobraževalnih zavodov za usposabljanje v izobraževalnih programih predšolske vzgoje, Postopek in razlogi za prehod, izključitev in vrnitev učencev, Pravilnik o postopku. za zbiranje, porabo in obračunavanje prostovoljnih darov fizičnih in pravnih oseb, Postopek sprejemanja donacij.

VPRAŠALNIK ZA STARŠE

Dragi starš!

MBDU Vrtec "Solnyshko" vas prosi, da odgovorite na vprašanja in izpolnite vprašalnik. Vprašalnik je anonimen.

Vaše mnenje o delu vrtca nam je zelo pomembno.

1. Ali ste zadovoljni z delom našega vrtca?

  • popolnoma ustreza;
  • ustreza delno;
  • sploh nisem zadovoljen.
  1. Vaš otrok hodi v vrtec
  • z veseljem;
  • s silo;
  • pogosteje z veseljem;
  • redko z željo.
  1. Ali ste zadovoljni z delom učiteljev v skupini?
  • popolnoma ustreza;
  • ustreza delno;
  • sploh nisem zadovoljen.
  1. 4. kako misliš Otroci v vrtcu
  • pridobijo zanimiva znanja in veščine kulturnega vedenja;
  • prejemati, vendar premalo;
  • Nič novega ne dobim
  • prejemanje škodljivih informacij;
  • Težko odgovorim.
  1. Vaše poznavanje dela vrtca
  • popolna;
  • delno;
  • nimajo nobenih informacij;
  • raje nimam informacij, ker me to moti.
  1. Dobiš podatke o vrtcu
  • iz vizualne agitacije vrtca;
  • po mnenju drugih staršev;
  • od učitelja;
  • na sestankih;
  • od upravitelja;
  • ne prejemajo.
  1. Ali mirno hodite v službo in pustite otroka v vrtcu?
  • Da;
  • ne;
  • delno.
  1. Ali želite, da vrtec:
  • povečana materialna baza;
  • povečana etičnost življenja;
  • odnos do otrok se je spremenil;
  • bilo je spoštovanje do staršev;
  • izboljšala se je kakovost vzgojno-izobraževalnega dela;
  • potekalo bi zanimivo delo s starši;
  • pogosteje bi organizirali zanimivo delo s starši;
  • pogosteje so se dogovorili za srečanja z medicinsko sestro, zdravnikom;
  • bi radi izvedeli več o svojem otroku, njegovih težavah, uspehih

Na delo vrtca lahko dodate pripombe in predloge. Hvala za sodelovanje!

Roditeljski sestanek poteka v zbornici vrtca. Vnaprej so bili v mikrookrožju obešeni letaki z vabili za vse (slika 1.). Podobna vabila so razdelili tudi staršem bližnjih vrtcev. K sodelovanju smo povabili tudi strokovnjake: otroškega psihologa, narkologa, specialiste mestnega socialno-rehabilitacijskega centra za mladoletnike (slika 2.). Govorili so o razmerah s širjenjem otroške zasvojenosti z drogami, brezdomstvu v mestu, psihologinja je govorila o razvoju psihe otrok predšolske in šolske starosti, značilnostih komunikacije z njimi, utemeljila potrebo po preprečevanju drog. že v višji predšolski dobi.

Spodaj je zaključni del roditeljskega sestanka, na katerem sem govoril o značilnostih dela na področju vzgoje otrok starejše predšolske starosti v našem vrtcu proti drogam.

Drage mamice in očki. Svoj govor bi rad začel z majhno anketo. Njegov namen je pomagati ugotoviti, kako dobro poznate svoje otroke. Vsi prisotni so na samem začetku srečanja prejeli tri liste različnih barv. Postavim vprašanje, ti pa dvigneš liste. Če je "da" rdeč list, "ne" je zelen, "ne vem" je moder (slika 3.).

  1. Je vaš otrok prijazen?
  2. Je vaš otrok vljuden?
  3. Je vaš otrok družaben?
  4. Je vaš otrok radodaren?
  5. Je vaš otrok pozoren?
  6. Ali ima vaš otrok prav?
  7. Je vaš otrok odziven?
  8. Je vaš otrok pošten?
  9. Je vaš otrok vesel?
  10. Je vaš otrok odgovoren?

Mnogi starši so ob odgovorih na moja vprašanja najprej pomislili, kako dobro poznajo svoje otroke. Veseli me tudi, da je bilo veliko pritrdilnih odgovorov.

Ni skrivnost, da tako v "problemskih" kot v tako imenovanih "uspešnih" družinah obstajajo nesporazumi, težave v komunikaciji med starši in otroki. V prihodnosti se bližnji ljudje odtujijo drug od drugega, posledično pa otrok pade pod vpliv ulice. Naloga vzgojitelja in strokovnjakov predšolske vzgojne ustanove je, da vas, starše, naučite razumeti svoje otroke že v predšolski dobi, tako da ne eden ne drugi ne delata napak v prehodni starosti.

Predlagam, da pridejo do mene 3-4 osebe. Igrajmo igro. Postavljam vprašanja in se skrbno pretehtava.

  • Katera od nas ima najlepše lase?
  • Kdo od nas ima modre oči?
  • Kdo ima najdaljše krilo?
  • Kdo ima madež na licu?

Bolj sva se pogledala in videla, da sva drugačna, ne kot kdo drug. Ampak vseeno imava nekaj skupnega. Kaj? Tako je, vsi smo ljudje in tega ne smemo pozabiti.

To igro je zelo dobro uporabiti, da se otroci zavedajo svoje individualnosti. Še posebej ga imam v prvi, uvodni uri celotnega tečaja.

Dragi starši, kako razložiti otrokom, da če človeka boli roka, želodec ali zob, bo celotno telo prenehalo delovati pravilno? Mnogi med vami govorite kot odrasli. Zato ponovno povabim 3-4 ljudi iz občinstva za naslednjo igro.

Vsi se primemo za roke. Razdelimo se, kdo bo nek notranji organ in kdo nek del telesa. Po mojem ritmičnem štetju začnemo vsi skupaj počepniti in vstati. Počepni 3-4 krat, nato upočasnim in namerno začnem počepniti hitreje od ostalih. Seveda vsi zaidejo in naš »organizem« neha pravilno delovati.

Ta igra je zelo dobra za prepričevanje otrok o pomembnosti skrbi za svoje telo in telo nasploh.

Vendar pa naši tečaji niso namenjeni samo vzgoji otrok za zdrav način življenja. Ena od nalog je prikazati škodljivost pitja alkohola, a kako to narediti v vrtcu? Mnogi odrasli so zelo prestrašeni tega trenutka, ali bodo razredi v zvezi s tem škodovali? Verjemite mi, nihče od nas ne bo nikoli škodoval otrokom.

Da vas o tem prepričam, bom navedel primer iz izkušnje pri pouku ekologije. Skupaj z otroki kalimo fižol v dveh različnih posodah. Ko vzklije začnemo kalčke zalivati. Nekateri z vodo, drugi z razredčenim pivom ali drugim alkoholom v majhnih količinah. Kot rezultat, otroci jasno vidijo, da po enem tednu kalčki, zaliti z alkoholom, umrejo.

Otroška psihologinja je na začetku srečanja spregovorila o pravilih vedenja z otrokom, o tem, da je treba že od malih nog spoštovati osebnost v njem. In zdaj te želim povej malo zgodbo o fantu, ki mu je bilo ime Serjoža. Nekega dne se je Seryozha zbudil v odličnem razpoloženju. Takrat pa je mati vpila nanj, da se kot kopuš dolgo ne more obleči. Ko je Seryozha prišel v vrtec, ga fantje niso vzeli s seboj, da bi zgradili most, saj so ga klicali za nerodnega. Katja je rekla, da se je prikradel, ker je o tem povedala učitelju. Najboljši prijatelj je Seryozho označil za pohlepnega človeka, ker mu ni pustil, da se igra z njegovim novim avtomobilom.

Ko je učiteljica otrokom razložila, da so bili do dečka krivični, so se otroci seveda opravičili in se poskušali pobotati. Vendar se gube v Seryozhini duši niso zgladile.

Ne pozabite, da vsaka neprevidna beseda ali namig pusti v duši in na obrazu osebe, če ne opazne, a neizbrisne gube.

(Ta psihološka tehnika zahteva srednje velik krog papirja, na katerem je narisan obraz. Med zgodbo, ko je fant užaljen, postopoma zmečkam papir in ko rečem, da so se otroci poskušali popraviti, Poravnam rjuho in pokažem neizbrisne gube.)

To zgodbo uporabljam predvsem pri svojem delu z otroki, zdaj pa verjemite, da tudi mnogi od vas ob tem, kar ste slišali in videli, niste ostali ravnodušni.

Nato staršem ponudim test, katerega rezultati bodo znani samo njim. Najprej smo jim dali liste papirja in svinčnike.

Test. Kakšni starši ste?

  1. Ali menite, da je v vaši družini medsebojno razumevanje otrok?
  2. Ali se vaši otroci z vami pogovarjajo iz srca, se posvetujejo o osebnih zadevah?
  3. Ali otroke zanima vaše delo?
  4. Ali poznate prijatelje svojih otrok?
  5. Ali so doma prijatelji vašega otroka?
  6. Ali vaši otroci sodelujejo pri gospodinjskih opravilih z vami?
  7. Imata skupne aktivnosti in hobije?
  8. Ali otroci sodelujejo pri pripravah na počitnice?
  9. Imajo otroci raje, da ste z njimi na otroških zabavah?
  10. Ali z otroki hodite v gledališča, na razstave, na koncerte?
  11. Ali se z otroki pogovarjate o televizijskih oddajah?
  12. Ali se z otroki pogovarjate o knjigah, ki jih preberete?
  13. Se udeležujete izletov, pohodov, sprehodov?
  14. Radi preživljate prosti čas s svojimi otroki?

Ključ do testa

Dajte si dve točki za vsak pozitiven odgovor, eno točko za odgovor "včasih". Negativen odgovor vam ne prinese točk.

Izračunaj točke. Če ste dosegli več kot 20 točk, potem dobro komunicirate z otroki.

Če ste dosegli od 10 do 20 točk, potem je odnos z otroki zadovoljiv, a nezadosten, enostranski. Razmislite, kaj bi lahko in kaj bi morali spremeniti.

Če je rezultat pod 10 točkami, lahko rečemo, da niste vzpostavili stika z otroki.

Na koncu svojega govora vam želim povedati majhno prispodobo: človek je zamišljen sedel na morski obali in bil žalosten. Nenadoma je v daljavi zagledal majhno postavo, ki je izvajala preprost ples. Človek je pomislil, kdo se lahko zabava v tako žalostnem večeru? Ko je prišel bliže, je zagledal dekle, ki je na obali pobirala zvezde in jih metala nazaj v morje. Moški je vprašal: "Dekle, zakaj to počneš?" Na kar je rekla: "Zvezde prinašam domov." Moški je ugovarjal: »Neuporabno je, na milijone jih je, ti pa si sam. Ne moreš jim pomagati." Dekle je odgovorilo: "Mogoče sem neuporabna za vse, toda za eno, tole, sem naredila veliko, vrnila sem ji življenje."

Tako sem pri svojem delu, če vsaj enega otroka rešim droge, potem ves moj trud ne bo zaman.

Hvala za pozornost.

Po moji predstavitvi vabljeni starši, da si ogledate delo otrok, ki so bili v preteklih letih vključeni v program. Risbe, kolaži, fotografije iz učnih ur, ki so jih videli, jih popolnoma prepričajo o pomenu tovrstnih dejavnosti v vrtcu in o potrebi po osebnem zgledu otrok pri oblikovanju pravilnih, zdravih navad.

Na koncu so vsi prisotni prejeli zgibanko Dejavniki tveganja v družini (slika 4), ki spodbuja otroke in mladostnike k uživanju narkotičnih substanc (alkohol, tobak, strupene snovi, mamila).

Povzetek roditeljskega sestanka

Učitelji srednje skupine št. 4
Ronzhina O.A., Klyushnikova N.L.
Datum: 30. september 2014

Tema: "Začetek šolskega leta je začetek nove faze v življenju vrtca in njegovih učencev."

.
Cilji:širjenje stikov med učitelji in starši; modeliranje možnosti interakcije za novo študijsko leto; izboljšanje pedagoške kulture staršev.
Naloge: upoštevajte starost in individualne značilnosti otrok, starih 4-5 let; seznaniti starše z nalogami in značilnostmi vzgojno-izobraževalnega dela, nalogami vrtca v novem šolskem letu; posodablja osebne podatke družin učencev; naučiti starše opazovati otroka, ga preučevati, videti uspehe in neuspehe, mu poskušati pomagati, da se razvija v svojem tempu; intenzivirati delo na razvoju otrokovega govora.

Načrt srečanja:
I. "Spoznajmo se." Uvodni del.
II. 2. Čestitke staršem ob začetku šolskega leta. Podelitev zahvalnih pisem za aktivno sodelovanje na jesenskem sejmu in popravilih.
III. Posvetovanje: Tema: "Starost in individualne značilnosti otrok, starih 4-5 let."
IV. Seznanitev z namenom in cilji predšolske vzgojne ustanove.
V. Seznanitev staršev s projektno metodo Klyushnikov N. L. in Ronzhin O. A.
VI. Izbira starševskega odbora
VII. Razno
VIII. Rezultati srečanja

Napredek srečanja:

I. Vzgojitelji: Dober večer, dragi starši! Zelo smo veseli, da vas vidimo v naši prijetni skupini! Zelo smo veseli, da ste si vzeli čas in se z nami pogovorili o svojih otrocih. Danes je naš praznik. Poskusite uganiti katerega. Naši slavni popotniki so dopolnili štiri ali pet let, preselili so se v srednjo skupino vrtca! Posredujmo jim svoje želje!
Tema našega srečanja je "Začetek šolskega leta - začetek nove faze v življenju vrtca in njegovih učencev."
Zdaj pa te spoznajmo. Ime mi je, kot že veste, Ronžina Olga Aleksandrovna, vaša nova druga učiteljica pa je Kljušnikova Natalija Leonidovna.

II Podelitev zahvalnih pisem
Začela bi s prijetnim in se zahvalila vsem staršem, ki so sodelovali pri organizaciji in sodelovanju na jesenskem sejmu, ki je bil 19. septembra ob 17.00. ter izvedbo popravil v skupini do začetka šolskega leta. Toda ločeno bi rad čestital: Kovalchuk Yulia Konstantinovna; Mukhortov
Starši prejmejo zahvale za pomoč pri izvedbi popravil in pripravi skupine na začetek šolskega leta.
III. Spoznali smo se in zdaj lahko začnemo razpravljati o temi našega srečanja.
Vsi dobro poznate svoje otroke, njihove navade, posebnosti. Za vsakega od vas je vaš otrok edinstven in neponovljiv. Zagotovo pa ste razmišljali o tem, da ne razumete vsega v njegovem vedenju, željah in muhah. Vabimo vas, da poslušate posvet na temo "Starost in individualne značilnosti otrok, starih 4-5 let" - preberite Klyushnikova N.L.
Vzgojiteljica. Ladja je pripravljena za plovbo. S polno hitrostjo naprej! Ne ... še vedno nam nekaj manjka! Seveda rešilna sredstva – pedagoško znanje. Ali poznate, dragi starši, značilnosti naših glavnih popotnikov? Kaj so otroci stari 4-5 let?
Vsak otrok se razvija drugače, vsak ima svojo pot in tempo razvoja. Toda še vedno obstaja nekaj skupnega, kar nam omogoča, da označimo otroke, njihove starostne značilnosti. Naredimo splošni starostni portret otroka, starega 4-5 let, s poudarkom na kazalcih različnih vidikov njegovega razvoja. (Opis starostnih značilnosti najdete v izobraževalnem programu, po katerem deluje vrtec).
Starost 4-5 let se upravičeno imenuje povprečna predšolska doba. Bližje petemu letu začnejo otroci kazati lastnosti, značilne za starejše predšolske otroke: nekaj samovoljnosti duševnih procesov, rast kognitivnih interesov in neodvisnosti, poskusi razlage življenjskih pojavov okoli njih, ki jih zanimajo. Radovednost, potreba po samostojnosti in aktivnosti pa blagodejno vplivajo na psiho in vedenje. Te lastnosti na primer otroku petega leta življenja olajšajo obvladovanje norm maternega jezika in funkcij govora.
Hkrati nestabilnost razpoloženja, pozornosti, čustvene ranljivosti, konkretnosti in slikovitosti razmišljanja, strasti do igre in iger približujejo otroke petega leta življenja mlajšim predšolskim otrokom. In priložnosti za vzgojo in izobraževanje otrok, ki se širijo v tej starostni fazi, ni mogoče uresničiti brez poznavanja in upoštevanja te dvojnosti razvoja. (V.V. Gerbova.)
Vzgojiteljica. Pri vzgoji je zelo pomembno upoštevati posamezne značilnosti otroka. Nastanejo zaradi vrste živčnega sistema. I.P. Pavlov je identificiral štiri glavne vrste živčnega sistema (odvisno od reakcije telesa na zunanje dražljaje): flegmatik, sangvinik, kolerik, melanholik.

IV Cilj: Zagotoviti razvoj izobraževalnih dejavnosti učencev, učinkovitost kakovosti zagotavljanja izobraževalnih storitev in varnostne komponente predšolske izobraževalne ustanove z zveznim državnim izobraževalnim standardom.
Naloge:
1. Zagotoviti ohranjanje in krepitev zdravja učencev, povečati indeks zdravja za 15 % glede na preteklo leto.
2. Zagotoviti pozitivno dinamiko programskega gradiva na področju "Razvoj govora" oddelka "Razvoj govora" z uvedbo projektne metode "Razvoj komunikacijskih spretnosti srednjih predšolskih otrok z uporabo inovativne tehnologije O.A. Bizikova"
3. Učinkovito sodelovati na tekmovanjih različnih ravni in usmeritev vsaj 5 učencev.
4. Povečati učinkovitost dela s prehodom povečanja kvalifikacijske kategorije 1. stopnje in udeležbo na strokovnih tekmovanjih, izboljšanje samoizobraževanja.

V. .Seznanitev staršev s projektno metodo Ronzhina O. A. »Razvoj komunikacijskih spretnosti srednjih predšolskih otrok z uporabo inovativne tehnologije O.A. Bizikova" in Klyushnikova N. L. "". Opišite bistvo ciljev in ciljev projekta. Napišite starše, ki bodo s svojimi otroki sodelovali pri teh projektih.

VI. Izbira starševskega odbora.
Delo matičnega odbora skupine ureja dokument "Pravilnik o matičnem odboru občinske predšolske vzgojne ustanove."
Starše je treba na kratko spomniti na njegove funkcije.
Možna mesta predstavnikov komisije:
predsednik matičnega odbora (je predstavnik skupine v matičnem odboru MOU ali Svetu MOU);
namestnik predsednika matičnega odbora (njegova desna roka);
tajnik roditeljskega sestanka;
skupina staršev, odgovorna za izvajanje ukrepov za krepitev materialno-tehnične in vizualno-didaktične baze skupine, izboljšanje in ustvarjanje normalnih sanitarnih in higienskih razmer v njej;
sektor pozornosti (odgovoren za nakup daril za rojstne dneve, za novo leto, organizacijo "sladkih večerov" itd.);
športni sektor (izvajanje in opremljanje prireditev za krepitev in ohranjanje zdravja učencev);
kulturno-množični sektor (vključevanje staršev v izobraževalno, kulturno-množično delo z učenci izven razvojnega pouka, pa tudi med počitnicami);
odnosi z javnostmi (razvijanje in krepitev odnosov staršev učencev s pedagoškimi delavci MŠŠ in drugimi kulturnimi, izobraževalnimi in športnimi organizacijami);
uredniški odbor;
blagajnik.
Preštejejo se glasovi staršev, razglasijo se rezultati in obravnava osebna sestava starševskega odbora skupine. Odbor staršev se potrdi z neposrednim glasovanjem.
Zaključek. V vsakem kolektivu so zelo pomembni razumevanje, dobri odnosi, medsebojna pomoč in medsebojno spoštovanje. Pogoj za harmonične odnose med otroki in starši, otroki in učitelji, učitelji in starši je sposobnost popuščanja drug drugemu, medsebojna strpnost.

VII. Razno (aktualna vprašanja staršev in vzgojiteljev)
1. Sporočilo učitelja
Učitelj staršem pove o dnevni rutini, izobraževalnih programih, po katerih se izvaja pedagoški proces, nalogah izobraževanja in usposabljanja, o glavnih dejavnostih in vrstah dejavnosti otrok (mreža razredov), o dodatnem izobraževanju (krogi). ).
2. Povratne informacije staršev
Starši postavljajo vprašanja, ki jih zanimajo, dajejo predloge za izboljšanje kakovosti izobraževalnega procesa. Izdajo jim obvestilo "Pravila za starše"
3. Prosimo vas, da upoštevate uniforme pri pouku športne vzgoje in glasbe (športna dvorana - bela majica, črne kratke hlače, na bose noge; glasbena dvorana - skupinska uniforma na noge Čehinje bele, fantje črne). Bazen - kopalni plašč iz frotira - dolg s kapuco, rezervne spodnjice (2 kosa), če je kopalni plašč kratek pa s pižama hlačami. Vse je podpisano.
4. Prosimo, izvedite plačilo na DOW pravočasno pred 10. dnem vsakega meseca. Če plačilo ni opravljeno (razen iz utemeljenih razlogov – dopust) pravočasno, otrok ni sprejet v vrtec.
5. Seznanite se z navodili za vodenje poslovnih knjig in podpišite, da ste seznanjeni.
IX. Seznanitev staršev s cilji in cilji MOU za novo študijsko leto.
6. Izpolnjevanje vprašalnika s strani staršev (Podatki o starših)
Starši izpolnijo družinski vprašalnik, kjer vpišejo vse spremembe, ki so se zgodile v tekočem obdobju (sprememba priimkov, telefonskih naslovov, krajev dela itd.). Starši prejmejo natisnjen seznam vzgojiteljev (ime in priimek, kontaktne številke, čas posveta)

VIII. Rezultati srečanja.
No, to so vsa vprašanja, ki smo jih danes obravnavali
Izbrani rod. Komite.
Hvala za vaš čas in pozornost. Adijo.

Irina Vladimirovna Kaverina
Poročilo vodje predšolske vzgojne ustanove na roditeljskem sestanku

POROČILO O REZULTATIH SAMOPREGLEDOVANJA

MBDOU Vrtec št. 18

(izvedba vodja občnega roditeljskega sestanka, 2015)

Občinska proračunska predšolska izobraževalna ustanova vrtec

Št. 18 Mesto Vyksa

kratko ime: MBDOU Vrtec št. 18

Leto izdelave: 1957, kap. Popravilo 1993

Poštni naslov: 607060, regija Nižni Novgorod, Vyksa, st. Leningradskaya, stavba številka 55

telefoni: vodja d / s 3-56-98

Ustanovitelj: Uprava mestnega okrožja mesta Vyksa

Vodja predšolske vzgojne ustanove od leta 2008 je:

Email naslov:

Zavod deluje naprej osnova:

Listina št. 4409 z dne 22. decembra 2011

Dovoljenja za sodno dejavnost izobraževalne dejavnosti za izobraževalni program datum vpisa 23. jun

Naš vrtec se nahaja v stanovanjskem naselju. DOW je sestavljen iz 3 zgradbe: dve 2-nadstropni zgradbi in ena 1-nadstropna, samostojna, ograjena z ograjo. Na ozemlju rastejo različne pasme drevesa: (bor, breza, gorski jesen, javor, smreka) Na ozemlju vrtca rastejo različne zelnate rastline. V bližini objekta je cvetlični vrt s trajnicami.

V vrtcu je 7 starostnih skupin.

Skupaj 153 otrok

Jaslična skupina od 2 do 3 let - 1 skupina - 20 oseb.

2. mlajša skupina od 3 do 4 let - 46 oseb.

Srednja skupina od 4 do 5 let - 1 skupina - 25 oseb.

Starejša skupina od 5 do 6 let - 2 skupini - 37 oseb

Pripravljalna skupina od 6 do 7 let - 1 skupina - 25 oseb.

Odpiralni čas d / s 12-urni od 6.00 do 18.00

Pridobivanje otrok v vrtcu se izvaja od starosti 1,5 leta preko Oddelka za izobraževanje mestnega okrožja Vyksa.

Ustanovitelj ustanove je uprava mestnega okrožja Vyksa. Višji organ je Oddelek za izobraževanje pod upravo mestnega okrožja Vyksa.

Upravljanje zavoda se izvaja po načelih enotnega poveljevanja in samoupravljanja.

Uprava DOE.

1 stopnja upravljanja - izvaja se administrativno vodenje predšolske vzgojne ustanove vodja institucije - Rogankova Marina Yurievna

Vodstvene dejavnosti upravljavec zagotavlja: materialni, organizacijski, pravni, socialno-psihološki pogoji za izvajanje funkcije vodenja vzgojno-izobraževalnega procesa v predšolskih vzgojnih ustanovah. Nadzorni objekt vodja je cela ekipa.

2. stopnja upravljanja - Vodja gospodinjstva, višja vzgojiteljica, medicinska sestra. Objekt vodenja menedžerjev druge ravni je del tima v skladu s funkcionalnimi obveznostmi.

3. stopnja - raven vodenja izvajajo vzgojitelji, specialisti in strežno osebje. Predmet nadzora so otroci in starši.

Javna uprava predšolske vzgojne ustanove.

Javna uprava v predšolski vzgojni ustanovi opravlja:

Učiteljski zbor;

Sindikalni odbor;

Starševski odbor;

Splošno srečanje DOW;

Vrtec ima na voljo prostore za izvajanje vzgojno-izobraževalnega dela programi:

1. Urad učitelja-psihologa-1

2. Glasbena dvorana-2

3. Športna dvorana-1

4. Skupinske sobe-7

5. Metodična soba-1

6. Športno igrišče-1

Otroška ustanova ima socialno varnost:

1. Zdravstvena pisarna-1

2. Piščeblok-1

3. Pralnica-1

Vse sobe so opremljene v skladu z zahtevami SanPin.

Za uresničevanje vzgojno-izobraževalnega procesa v vrtcu je oblikovano predmetno-razvijajoče okolje v skladu s cilji varnosti, psihičnega dobrega počutja otroka in njegovega razvoja.

V vrtcu je metodična soba, kjer sestavljeno in predstavljeno vizualno, teoretično in praktično gradivo, metodološko in otroško leposlovje, obstaja knjižnica za učitelje.

Predšolska izobraževalna ustanova ima didaktična orodja in opremo za celovit razvoj otrok.

NAŠE OSEBJE:

15 dela v MBDOU učitelji:

Z visokošolsko izobrazbo - 6 oseb

S povprečno posebnostjo - 9 ljudi

FDD - 4 osebe

SPECIALISTI:

Višji učitelj - 1 oseba

Učitelj-psiholog - 1 oseba

Glasbeni vodja - 1 oseba

Vsi učitelji pravočasno opravijo certificiranje za izboljšanje svojih kvalifikacij, osvežitvene tečaje in se testirajo glede skladnosti s položajem.

Torej v študijskem letu 2012-2013 vodja predšolske vzgojne ustanove Rogankova M. Yu je obiskoval tečaje na Inštitutu za razvoj izobraževanja v Nižnem Novgorodu pri tema: "Aktualni problemi upravljanja predšolske vzgoje"

V vrtcu so ustvarjeni določeni pogoji za zagotavljanje varnosti bivanja otrok.

Vodja policijske uprave je izdal ukaz "O ukrepih za povečanje budnosti zaposlenih za preprečevanje terorističnih dejanj", imenoval odgovorne za reševanje problemov na področju civilne zaščite in sestavljen je bil urnik dežurstva stražarjev.

Seznam dežurnih telefonskih številk, naslovov in telefonskih številk uprave je objavljen na vidnem mestu.

V stavbah vrtca je 6 vhodnih vrat, v družinski skupini pa 3 izhodi. Vhod na ozemlje vrtca se izvaja skozi vrata, ki se zaklenejo, ko otroci odidejo od doma.

Zavetišče ima načrt evakuacije, zasilni izhodi so označeni s tablami, prehodi niso zamašeni. V odredbi OGPS Ministrstva za izredne razmere ni pripomb.

Zaposleni in vodstvo izobraževalne ustanove so seznanjeni z navodili o ravnanju v primeru kritičnih in izrednih razmer.

Vrtec deluje v skladu z glavnim splošnim izobraževalnim programom, ki ga je razvila ustvarjalna skupina ustanove z uporabo programa za vzgojo in izobraževanje otrok, ki so ga uredili M. A. Vasiljeva, N. E. Veraksa, T. S. Komarova.

Organizacija izobraževalnega procesa v MBDOU št. 18 temelji na načelu individualnega pristopa k otroku, ob upoštevanju zdravstvenih kazalcev, psihofizičnih značilnosti, tempa in splošne stopnje razvoja otroka, njegove duševne in čustvene ter moralne razvoj, nagnjenja in interesi.

IZOBRAŽEVALNI PROCES se vsako leto prilagodi glede na zasedbo starostnih skupin, upoštevajoč zahteve starši in novosti na področju pedagogike in psihologije.

Finančna podpora za delovanje in razvoj vrtca se izvaja v skladu z načrtom finančne in gospodarske dejavnosti zavoda, ki ga potrdi ustanovitelj.

Predšolska izobraževalna ustanova ima tehnično sredstev: magnetofoni, glasbeni centri, računalniki, skener, tiskalnik, multimedijske instalacije

Novo v dizajnu in opremi DOW:

Pridobiti: otroško pohištvo, klavir, parket za glasbeno dvorano, pohištvo za med. urad. Izdelana kozmetična popravila v vseh starostnih skupinah;

V skladu s cilji, zastavljenimi pri izvajanju programa vzgoje in izobraževanja, je naslednje naloge:

1. Sistematično, celovito preučevanje otrokovih osebnih psihofizičnih značilnosti, ki prispeva k kopičenju kvantitativnih in kvalitativnih kazalnikov za določitev vsebine in glavnih področij dela.

2. Kombinacija preučevanja razvoja otrok z namenskim pedagoškim vplivom, ki omogoča programiranje dinamike otrokovega prehoda iz območja dejanskega razvoja v območje bližnjega razvoja.

3. Sistematična registracija rezultatov ankete s strani vseh strokovnjakov, ki omogoča sledenje učinkovitosti pedagoškega vpliva nanj, pomaga določiti možnosti za njegov razvoj in razviti priporočila za nadaljnje izobraževanje in usposabljanje.

V študijskem letu 2014-2015 so učenci in učitelji MBDOU postali udeleženci mestnih, regionalnih in vseruskih dogodkov:

Letni glasbeni festival "Glasbeni mozaik"

mestno tekmovanje "Vzgojiteljica leta"- Balabasova Olga Vasilievna je prejela diplomo za sodelovanje;

Mestno tekmovanje med vrtci "Zimske zgradbe"

mestno tekmovanje "Oče, mama, jaz"

Konkurenca med člani sindikata. Udeleženka Balabasova Olga Vasiljevna.

V DOW so potekali zanimivi dogodki Dogodki:

Tekmovanje "Na najboljše mesto"

Tekmovanje "Božična zgodba" za najboljšo dekoracijo skupine, tekmovanje "Snežni vrtiljak" do najboljše snežne zgradbe.

Redno potekajo tematske razstave otroških del v povezavi z starši. Med letom zavod izvaja sistematično in namensko delo celotnega pedagoškega osebja na interakciji z družinami učencev;

Seznanitev z zakonskimi in lokalnimi dokumenti;

Sklenitev pogodb z starši na novo prispeli otroci;

Spraševanje;

Držati roditeljski sestanki;

Ekskurzije v vrtcu;

Posvetovalni pogovori po želji starši;

Skupinske dejavnosti za prosti čas;

Organizacija skupnih dogodkov, praznikov in rojstnih dni; oblikovanje informacijskih stojal; delo s socialno ogroženimi družinami;

Promocija pedagoškega znanja starši(razstave, informativne stojnice)

Naš vrtec deluje po 10-dnevnem meniju za prehrano otrok v predšolski vzgojni ustanovi, potrjenem z naročilom. upravnik od 17.12.2012

Jedilnik vključuje 4 obroke, ki predstavljajo večino izdelkov z visoko hranilno in biološko vrednostjo. vrednost:

1. zajtrk;

2. zajtrk (sok ali sadje)

Konsolidirana popoldanska malica.

Jedilnik ponuja različne jedi brez ponovitev. Sokovi in ​​sadje so vključeni v dnevno prehrano.

Dnevni meni je objavljen za vašo referenco. starši v garderobah skupinskih prostorov.

Obstaja strog nadzor nad kakovostjo hrane, ki se dobavlja otroški ustanovi. Jedi so pripravljene v strogem skladu s tehnologijo kuhanja v DOW. Pogoji skladiščenja in prodaje živilskih izdelkov se strogo vzdržujejo. Vzorce hranimo 48 ur.

Mesečno, starši ki so dokumente sestavili v skladu z zahtevami, se plača dejanski obisk otroka v zavodu, če je plačan prejemek za tekoči mesec v višini 20% za enega otroka, 50% za drugega otroka. , 70 % za tretjega.

Starši uživajo ugodnosti za plačilo vrtca v skladu z zakonom, ob predložitvi celotnega paketa dokumentov, ki potrjujejo ugodnost.

Tudi v šolskem letu 2014-2015 bo vzgojni proces v predšolski vzgojno-izobraževalni ustanovi usmerjen v razvoj uspešnosti predšolskega otroka. Glavna sestavina uspeha učencev je posebna, kompetentna organizacija pedagoškega procesa.

Hvala za vašo pozornost!

Vodja MBDOU št. 18

Nadežda Bukhlaeva
Splošni roditeljski sestanek "Začetek šolskega leta je začetek nove etape v življenju vrtca, staršev in njegovih učencev"

Scenarij splošni roditeljski sestanek v MBDOU« Vrtec"Dojenček" naselje KIM"

datum: oktober 2017

Tema: « Začetek šolskega leta je začetek novega obdobja v življenju vrtca, starši in njihovi učenci»

Cilji: širjenje stikov med vzgojitelji in starši; modeliranje možnosti interakcije za novo študijsko leto; izboljšanje pedagoške kulture starši.

Naloge: predstaviti starši z nalogami in značilnostmi vzgojno-izobraževalnega dela, nalogami vrtca za nov študijsko leto; posodobite družinske profile učenci; učiti starši opazujte otroka, preučujte ga, opazujte uspehe in neuspehe, poskušajte mu pomagati, da se razvija v svojem tempu

Oblika obnašanja: srečanje v glasbeni sobi.

člani: vodja predšolske vzgojne ustanove, specialisti, negovalci, Umetnost. medicinska sestra, starši.

Izvedbeni načrt:

1. Uvodni del.

2. Volitve

3. Seznanitev starši s cilji in cilji vzgojno-izobraževalnega zavoda za nov študijsko leto

4. Izpolnjevanje vprašalnika.

5. Na kratko o različnih stvareh.

Napredek dogodka

1. Pripravljalni stopnja

1. Priprava vprašalnikov za starši in opombe.

2. Priprava osnutka sklepa roditeljski sestanek.

2. Uvod

drago starši naših otrok! Zelo smo veseli, da vas vidimo na splošni roditeljski sestanek predšolski, ker mi razumeti: brez zveze z družinami učenci, brez vaše podpore in pomoči pri vzgoja in razvoj otrok ustvarjanje prijetnega in prijetnega okolja zanje otroški vrtnarjenje je nemogoča naloga. Kakšna naj bo naša zveza? Kaj lahko storimo odrasli za otroke življenje je bilo na vrtu veselo, bogato in zanimivo?

Srečanje želimo nadaljevati z najpomembnejšim dokumentom, ki ga pripravljamo - z zakonom Ruske federacije "O izobraževanju", kjer je v 18. čl pravi: « Starši so prvi učitelji. Dolžni so postaviti temelje za telesni, moralni in intelektualni razvoj otrokove osebnosti. otroštvo. Pomoč družini pri izobraževanje otroci obstaja mreža predšolskih izobraževalnih ustanov.

dragi starši!

Kako si predstavljate moderno Vrtec?

(Intervju starši)

Otroški vrt je velika hiša, kjer "prebivati" in "ustvari" otroci, učitelji, starši.

Kako si predstavljate današnje otroke?

(Izmenjava mnenj)

Sodobni otroci

Razno takih:

Obstajajo otroci - fidgets,

Obstajajo nagajivi otroci

Otroci so zakaj

Želim vedeti veliko

Sanje, ko odrastejo (otroci berejo poezijo)

Poleti na luno.

Otroci so mirni

Tiho in skromno

Ljubijo s svojimi materami

Igrajte ves dan

Prijatelji niso užaljeni

Odrasli so spoštovani.

o teh otrocih

Človek lahko samo sanja.

- Otroški vrtec niso le otroci, ampak tudi čudovite vzgojiteljice. Rad bi vedel, kaj mislite s tem "moderno vzgojiteljica» .

(Izreki starši)

Moderno vzgojiteljica -

To je čudežni učitelj:

Ve in ve veliko

Vsem bo dal lekcijo.

Za otroke - druga mati, (otroci berejo poezijo)

Za zaposlene je prijatelj,

Za starši – mentorji,

Zamenjal bo vse okoli sebe.

Je hišnik in pleskar,

Moderno vzgojiteljica -

Ima božji dar.

Podoba modernega vrtec bo nepopolnče ne opišemo starši. Poskusimo narediti portret sodobnega starš.

(Izreki starši.)

Moderno starš -

Kaj mu očitati?

Tukaj je starš -"stranka" -

Zelo rad govori

opazovalec - starš

Bo le videl.

Aktivist in pomočnik

Daj veselje otrokom.

V času bivanja otroka v vrtec mi(otroci, učitelji in starši) naredi trikotnik.

(negovalec kazalec, ki kaže na diagram v obliki trikotnika.)

učiteljica starš

Na čelu trikotnika je seveda otrok. On, vedoč novo, se razkrije (Kaj lahko storim, kaj lahko storim). Naloga odraslih je, da mu pomagajo pri tej težki zadevi. Ne smemo pozabiti na družbo, ki ima veliko vlogo pri razvoju otroka.

Kaj mislite, kaj se bo zgodilo s trinožnim stolčkom, če se mu ena noga zlomi? (pasti dol)

Spomnite se basni I. Krylova "Labod, rak in ščuka": "Kadar med tovariši ni soglasja, jim posel ne bo šel gladko in nič se ne bo izcimilo, samo moka." Iz tega izhaja sklep, da bi morali združiti prizadevanja, da bi otrokom bilo udobno in jih zanimalo vrtec.

Verjetno ste že uganili, da naš srečanje bo nenavadno.

Torej, danes smo otroci, učitelji in starši- gremo na križarjenje po oceanu znanja.

Osnovna zapoved potovanja: ne zapustite dirke in prispejte do cilja. Konec, glavni cilj so naši otroci, splošno razvoj vsakega otroka kot osebe, priprava na šolo. Trajanje potovanja ni en mesec, ampak celo leto.

razdalja je dolga in težko: z ovinki, težavami in težavami.

Hkrati tiste starši Tisti, ki bodo skupaj z otroki uspešno prestali to razdaljo, bodo na poti pričakovali nova znanja, odkritja in ideje. Na poti sodelujejo vsi zaposleni vrtec, skupina voditeljev je starši, negovalci.

Organiziranje časa

Za tako dolgo plovbo potrebujemo zanesljivo, opremljeno in lepo kopališče. To je naše vrtec in naše skupine(predmetno-razvojno okolje, brez njega je nemogoč celovit celovit razvoj naših otrok). Zgodba o predmetno-razvojnem okolju

In kako na jadranje brez zanesljive ekipe! Predlagam izbiro starševski komisije iz vsake skupine, ki bo obravnavala negovalci organizacija vseh naših skupnih projektov.

Volitve nova sestava matičnega odbora

Zaključek. V vsakem kolektivu so zelo pomembni razumevanje, dobri odnosi, medsebojna pomoč in medsebojno spoštovanje. Pogoje za harmonične odnose med otroki in starši, otroci in vzgojiteljice, vzgojiteljice in starši je sposobnost popuščanja drug drugemu, medsebojna strpnost.

Značilnosti izobraževalnega procesa v predšolskih izobraževalnih ustanovah

Ladja je pripravljena za plovbo. S polno hitrostjo naprej! št. še nekaj nam manjka! Seveda rešilna sredstva – pedagoško znanje.

Zgodba starši o izobraževalnih programih, po katerih se izvaja pedagoški proces, nalogah izobraževanje in usposabljanje za nov študijsko leto. Značilnosti izobraževalnega procesa v povezavi z uvedbo zveznega državnega izobraževalnega standarda. (umetnost. vzgojiteljica)

Povratne informacije od starši

Starši postavljajo vprašanja, ki jih zanimajo, dajejo predloge za izboljšanje kakovosti izobraževalnega procesa. Dobijo opomnik "Pravila za starši»

1. Ekipa je tudi družina. Krepite mir naše družine s prijaznimi mislimi, prijaznimi besedami, dobrimi deli.

2. Bodite vedno prijazni. Prijaznost je temelj vašega zdravja.

3. Živite enostavno, preprosto in veselo. Glej pozitivno v vsem.

4. Bodite prijazni in pošteni. Ne pozabite, da se vam bo dobro, ki ste ga storili, vedno pomnožilo.

5. Bodite vedno v ravnovesju, zadržujte negativna čustva.

6. Ne ustvarjajte konfliktnih situacij.

7. Iz konfliktnih situacij se izvlecite dostojanstveno in s humorjem.

8. Ljubite otroka takšnega, kot je.

9. Spoštujte osebnost vsakega otroka.

10. Ko vam otrok govori, ga pozorno poslušajte. Ne skoparite s pohvalami.

11. Ne opazite pomanjkljivosti otroka, temveč dinamiko njegovega razvoja.

12. Hvalite, spodbujajte, spodbujajte, ustvarjajte pozitivno čustveno vzdušje.

Zgodba učitelja dodatnega izobraževanja o krožku v predšolski vzgojni ustanovi.

Višja medicinska sestra o preprečevanju akutnih okužb dihal in akutnih respiratornih virusnih okužb v predšolski vzgojni ustanovi

polnjenje vprašalniki staršev

Na kratko o razno

Sprejem otrok v otroški vrt se izvaja od 7.30 do 8.30. Zamujanje moti pedagoški proces, moti otroke in vzgojitelji od režimskih trenutkov in polnjenja.

Če iz kakršnega koli razloga zamujate, nas prosim obvestite vzgojiteljica, počakajte do konca jutranje vadbe, med vajami ne vozite otrok.

* per otroški vrtnarsko plačilo do 15. v mesecu.

Če se otrok ne udeleži otroški vrtu zaradi bolezni, dopusta ipd., potem se otroka sprejme v otroški vrt samo s potrdilom pediatra.

V skupino ni dovoljeno prinašati pištol, sabelj, mečev, lakov za nohte, šmink, parfumov ipd., žvečilnih gumijev, sladkarij za pogostitev prijateljev. Če hočemo zdravljenje, potem pripeljemo vse otroke ali pa ne pripeljemo.

Otrok ni mogoče vzeti starši vinjeni in mlajši od 15 let. negovalec ima pravico, da v teh primerih otroku ne da.

Prošnja starši- sodelovati v življenje skupine in vrtca.

Zaključni del

Vaja "želja"(želje po novem šolsko leto za otroke, starši, učitelji)

Starši v krogu, pusti tamburin

Zavijaš, vesela tamburica,

Hitra, hitra roka.

Kdor ima veselo tamburino

Ta želja nam bo povedala!

Na koncu bi rad povedal, da bomo skupaj postavili temelje za dobre odnose v skupine otrok in staršev, kot tudi v odnosih

v v vrtcu je bilo zabavno, dobro. Zanima me, ali bi z veseljem šel na Vrtec, je s fanti prijateljeval in se zadovoljen vrnil domov, saj so ga doma čakali ljubeči odrasli.

Pot v Deželo znanja se nadaljuje. Želimo vam uspeh, zanimiva odkritja, zabavne igre in prave prijatelje! Samo naprej!

Naš srečanje se je končalo. Se vidiva kmalu!

rešitev roditeljski sestanek:

1. Predsednik izberejo starševski odbor vrtca:

2. Odobri starševski odbor naslednji sestava:

3. Sprejmite v izvedbo pravila za starši.

4. Učitelji in starši medsebojno komunicirati in si prizadevati za izpolnitev glavne naloge - ustvarjanje ugodnih pogojev za izobraževanje otrok v obstoječi ekipi.

VPRAŠALNIK ZA STARŠI

dragi starš!

MBDOU otroški vrt številka 7 vas prosi, da odgovorite na vprašanja in izpolnite vprašalnik. Vprašalnik je anonimen.

Vaše mnenje o delu je za nas zelo pomembno. vrtec.

1. Ali ste zadovoljni z delom našega vrtec?

Popolnoma zadovoljen;

Delno zadovoljen;

Sploh nisem zadovoljen.

2. Vaš otrok gre v Vrtec

Z veseljem;

S silo;

Pogosteje z veseljem;

Redko z željo.

3. Ali ste zadovoljni z delom učiteljev v skupini?

Popolnoma zadovoljen;

Delno zadovoljen;

Sploh nisem zadovoljen.

4. Kaj misliš? Otroci v vrtec

Pridobite zanimiva znanja in veščine kulturnega vedenja;

Prejemajo, a premalo;

Nič ne dobim novo;

Prejemanje škodljivih informacij;

Težko odgovorim.

5. Vaša ozaveščenost o delu vrtec

delno;

na splošno nimajo informacij;

Raje nimam informacij, ker me vznemirjajo.

6. Informacije o otroški vrt dobiš

Iz vizualne propagande vrtec;

Po mnenju drugih starši;

Od vzgojiteljica;

Na srečanja;

Od upravitelja;

Ne prejmete.

7. Ali greste mirno v službo in pustite otroka noter vrtec?

Delno.

8. Ali bi radi vrtec:

Materialna baza se je povečala;

Povečala se je etičnost vsakdanjega življenja;

Odnos do otrok se je spremenil;

Bilo je spoštovanje do starši;

Izboljšana kakovost izobraževalni- izobraževalno delo;

Bilo bi zanimivo delo z starši;

Za bolj zanimivo delo bi se dogovorili s starši;

Pogosteje so se dogovorili za srečanja z medicinsko sestro, zdravnikom;

Bi radi izvedeli več o svojem otroku, njegovih težavah, uspehih

Dodate lahko komentarje in predloge za delo vrtec. Hvala za sodelovanje!