Shrnutí otevřeného GCD ve střední skupině "23. února - Den obránce vlasti" osnova lekce (střední skupina) na dané téma. Shrnutí dne tematické lekce obránce vlasti ve střední skupině Shrnutí lekce vlastenectví ve střední skupině

Obecní rozpočtová předškolní výchova

instituce "Mateřská škola" Pchelka ""

S. Aleksandrov-Gai Městský obvod Aleksandrovo-Gai

Saratovská oblast

____________________________________________________________________________

Synopse otevřeného GCD

ve střední skupině

Doplnil: Kerzhikova I.E.

S. Aleksandrov-Gai.

Akademický rok 2016-2017.

Cíl: Vlastenecká výchova dětí předškolního věku.

Programové úkoly:

Vzdělávací: poskytnout dětem základní znalosti o armádě, vytvořit si první představy o rysech vojenské služby: vojáci trénují, aby se stali silnými, zručnými, naučili se přesně střílet, překonávali překážky; objasnit a rozšířit představy dětí o vojenských odvětvích, o obráncích vlasti;

Rozvíjení: rozvoj pozornosti, myšlení, paměti, vnímání.

Vzdělávací: pěstovat úctu a lásku k vlasti, jejím obráncům, touhu být jako silní, odvážní ruští vojáci.

Přípravné práce: rozhovory o vlasti a jejích obráncích; prohlížení alb, čtení knih o ruské armádě, memorování básní, přísloví a rčení.

Materiály a vybavení: prezentace, projektor, pohlednice.

Průběh GCD.

Březnové zvuky. Učitel pozve děti do skupiny, Všechny děti se shromáždí v kruhu. Jsem tvůj přítel a ty jsi můj přítel. Držme se pevně za ruce. A usmíváme se na sebe. Podívejte se, jak hosté brzy pozdraví.

Rozdávejme přátelské úsměvy našim hostům, ať mají všichni dobrou náladu a dobrý den.

Ozve se zaklepání na dveře, vejde Carlson.

Carlson : - Ahoj hoši! Dokážete si představit, že 23. února mi blahopřáli k svátku a dali mi pohlednici, ale já ani nevím, co je to za svátek.

Pedagog: - Kluci, pomozme Carlsonovi, řekněte nám, jaký svátek se u nás slaví 23. února.

Pedagog: Tento den je pro chlapce a muže velmi výjimečný.

Den obránce vlasti zná každý občan!

Pedagog: Kluci, co myslíte, kdo jsou ti "obránci"?

Děti: Obránci jsou ti, kteří chrání ostatní lidi: vojáci, důstojníci - armáda - Obránci vlasti jsou válečníci, kteří chrání svůj lid, svou vlast, vlast před nepřáteli.

Carlson: -A kdo z vás ví, co je Vlast?

Pedagog: Vlast se nazývá Vlast. Takže hstejně bránit naši armádu? (Naše vlast.)Jak se jmenuje naše země? (Rusko.) Rusko je země, kde jsme se narodili a kde žijeme. A naše armáda to chrání. Podívejte se lidi, co je? (Vlajka) Toto je vlajka naší země, Ruska. Tak tohle je ruská vlajka.

Náš pokojný život a mír chrání a střeží ruští vojáci. Říká se jim obránci vlasti. Přes den si hrajete, skáčete, radujete se a v noci tvrdě, tvrdě spíte. A ruská armáda ve dne i v noci, ve vánici a horku na zemi, v nebi i na moři, slouží.

Pedagog: - Stát se obránci, plnit povinnost vojáka,

Potřebujete být silný, silný, kamarádit se s tělesnou výchovou.

A začneme zahřátím prstů.

Prstová gymnastika "Bojovníci - výborně"

Všechny tyto prsty jsou bojovníci (Děti ukazují dlaně s narovnanými prsty).

Vzdálení kolegové. (Stiskněte a uvolněte prsty obou rukou).

Dva - velké a silné malé (Prsty jsou sevřené v pěst, pouze velké jsou zvednuté).

Dva - stateční strážci, (Ukaž ukazováčky).

Dva - pohotoví kolegové, (Ukažte prostředníčky).

Dva - hrdina bezejmenných, (Ukaž prsteny).

Dva krátké malíčky. (Ukažte malíčky.)

Moc fajn kluci!

Jedna dva tři čtyři pět -

Prsty stály u sebe v řadě - (Ukažte dlaně s rovnými prsty, tleskejte rukama).

Deset silných vojáků.

pečovatel : - Kluci, dnes ráno jsem ve skupině na stole našel obálku.

Zajímalo by mě, co v něm je. Podívejme se (učitel otevře obálku). Kluci, v obálce je dopis. Poslouchej ho.

"Drazí kluci! Píší vám vojáci - obránci vlasti. Posíláme naše fotografie, abyste se dozvěděli o naší službě v armádě.“

(Prohlížení prezentace "Vojáci různých odvětví armády").

Pedagog: - V naší armádě je mnoho odvětví služeb.

Učitel ukazuje na obrazovce ilustrace znázorňující různé druhy vojsk a techniky.

Pedagog: - Koho tu vidíš? Kdo je to? (snímek s obrázkem tankerů).

Děti: - Tankisté.

Pedagog: - Kluci, víte, jaké vybavení jim pomáhá ve službě?

Děti: - Tanker ovládá nádrž.

Pedagog: - Tanky mohou projet jakýmkoli terénem. Tanky jsou vybaveny kanóny a kulomety.Tankisté nosí na hlavách přilby a vojenské uniformy.

Budu statečný tankista

Vezmu svůj tank všude.

Pedagog: - Kluci, kdo to je? (pilotní skluzavka)

Děti: - Pilot.

Pedagog: - Na čem pilot létá?

Děti: - Pilot létá v letadle.

Pedagog: Piloti jsou připraveni v případě potřeby bránit naši vlast ze vzduchu.Piloti nosí krásnou modrou uniformu, která odpovídá barvě oblohy.

Je to kovový pták

Zvedněte se do oblak.

Nyní vzdušná hranice

Spolehlivý a silný!

Pedagog: - Chlapi, podívejte se, kdo slouží na hranici? (skluz pohraničníka se psem)

Děti: - Na hranicích je pohraničník.

Pedagog: - Pohraničníci jsou vojáci, kteří hlídají hranici. Jsou první, kdo se setká s nepřátelskými jednotkami, když překročí hranici.

Pedagog: - A hádejte, kdo pomáhá pohraničníkům hlídat hranici?

Děti: - Speciálně vycvičení, vycvičení psi. Pes pomáhá pohraničníkům, sleduje stopu.

pohraniční stráž

Chrání naši zemi

Pracovat a studovat

Mohli klidně naši lidé.

Pedagog: - Kdo chrání mořské rozlohy naší vlasti?

Děti: Mořské oblasti naší vlasti jsou chráněny námořníky. (skluzavka - námořníci)

Pedagog: Jaké vybavení mají námořníci?

Děti: Válečné lodě. (skluzavka - válečná loď).

Pedagog: - Kluci! Jaká je uniforma námořníků?

Námořníci mají pruhovanou vestu, na hlavě čepici bez kšiltu se stuhami. Peakless cap - vpředu není kšilt, proto se nazývalo peakless cap.

Hlavou lodi je kapitán. Toto je velitel lodi, je zodpovědný za celou loď. Velké hladinové lodě jsou vybaveny děly, protiletadlovými děly, raketami, bombami. Mohou chránit naši vlast na vodě.

Můžete být námořníkem

Na ochranu hranic

A neslouží na zemi

A na válečné lodi.

Pedagog: - A kdo je to?

Děti – ponorka (diapozitiv zobrazující ponorku)

Pedagog: Kde slouží? Jaká je jeho technika?

Děti: - Ponorníci slouží na ponorce.

Pedagog: - Ponorky se pohybují pod vodou. Dokážou zasáhnout nepřátelskou loď projektily, čemuž se říká torpédo.

Pedagog: - Výborně! Znáš všechny obránce.

Pedagog: - Pokud je v armádě tolik různých druhů vojsk, pak je taková armáda samozřejmě silná: může bránit svou zemi jak na moři, tak na zemi i ve vzduchu.

Pedagog: - K obraně vlasti by měli být vojáci co?

Děti: - Silné, odvážné, vynalézavé, rychlé, dobře mířené.

Pedagog: - Chlapi, co pro to vojáci dělají?

Děti: - Aby byli během bitvy silní a vytrvalí a snadno překonávali různé překážky, vojáci hodně trénují: tahat za lano, zvednout činku, překonat překážkovou dráhu, přesně střílet. (slide show).

Carlson: A už jsem silný (ukazuje dětem svaly na rukou).

Vychovatel: - Naši kluci, až vyrostou, toho také hodně udělají, půjdou sloužit do armády, postav se do řady, ukaž Carlsonovi, jak umíš pochodovat (učitelka pomáhá dětem vstát).

Fízminutka

Děti provádějí pohyby v souladu s textem:

Postavte se rovně chlapi
Pochodovali jako vojáci.
Nakloňte se doleva, doprava,
Natažené na špičkách.
Jeden - skok,
Dva - skok
Odpočinul si, příteli?
Zamávejte štětci dohromady
A sedni si, musíš pracovat.

Carlson: Budou z vás dobří vojáci.

Pedagog: - A my to teď zkontrolujeme.

Hra jeden k mnoha.

Tanker - tankery - spousta tankerů; pilot - piloti - mnoho pilotů; námořník, voják, válečník, hrdina, raketa, dáma, čepice, pěšák, výsadkář, pohraničník.

Pedagog: - A teď si zahrajeme hru "Co je zbytečné?" (prezentace). Kluci, podívejte se na obrázky.

Chlapi, armáda, o které jsme dnes mluvili, je vojenský personál ruské armády. Naše armáda neútočí, ale brání, a proto je armáda právem nazývána obránci.

Naše armáda je domorodá

Hlídá mír v zemi,

Abychom vyrostli a neznali problémy,

Aby nebyla válka.

Vychovatel: - Vychovatel: - V armádě existuje mnoho odvětví služeb, kde slouží lidé různých vojenských specializací. Pojďme si některé z nich připomenout.

"Sedí u řízení letadla."

Kdo slouží v tankových jednotkách? ... (tankery)

Kdo slouží na hranici? ... (pohraničníci)

Kdo slouží na ponorkách? ... (ponorky)

Kdo slouží na moři, na lodích? ... (námořníci)

Výborně chlapci! Úžasně jste odpovídali na otázky, zvládli jste všechny úkoly, ukázali, že jste silní, obratní, zruční, že můžete sloužit v armádě a stát se hodnými obránci naší vlasti, kterou si budete vážit a milovat.

Pedagog: - Carlsone, tak jsme si s kluky řekli, jaký svátek slavíme v únoru.

Carlson: - Kluci, děkuji, dnes jsem se naučil spoustu nových a zajímavých věcí. Dozvěděl jsem se o svátku "Den obránce vlasti". Chci vám také pogratulovat (rozdávám dětem sladkosti) je čas, abych šel chránit dívky, sbohem (odchází).

Pedagog: Výborně, kluci, dnes jsme pomohli Carlsonovi, mluvili o svátku "Den obránce vlasti".


Pedagog: Chernykh M.T.

Účel: Seznámit děti s tradicí oslav Dne obránce vlasti.

Cíle: Seznámit se s jednotlivými druhy vojsk, jejich účelem. Rozvíjet pozornost, paměť, řeč a myšlení dětí. Cvičení v přesnosti a obratnosti. Obohaťte, zpřehledněte a rozšiřte slovní zásobu dětí. Pěstujte vlastenecké cítění.

Metody: verbální, vizuální, praktické

Techniky: rozhovor, vytváření herní situace

Formy organizace žáků: individuální, ve dvojicích, frontální

Materiály a vybavení: koberec, názorná pomůcka "Obránci vlasti", 2 obleky sester, obvazy, 3 tanky na hračky, tašky, d / a "Sestavte letadlo", prezentace.

TSO: Multimediální zařízení, magnetofon

Typy dětských aktivit: Komunikativní, motorické, kognitivní

Přípravné práce: zapamatování básní

Průběh činnosti.

Kluci, naše země brzy oslaví velmi významný svátek. Který?

Kluci, proč si myslíte, že se tento svátek tak jmenuje? Kdo jsou obránci?

Správně, jsou to vojáci a vojáci, kteří chrání naši zemi před možnými nepřáteli. Proto se Den obránce vlasti nazývá svátkem všech vojáků, je to svátek současných i budoucích mužů. Každý z nich je obránce! Obránce vlasti, obránce matek, dívek, babiček a sester. Nyní se vydáme na výstavu věnovanou všem armádám. Vezměte prosím na vědomí, že všichni vojáci mají svou vlastní uniformu v závislosti na typu jednotek.

Nyní si poslechněte, o kom nám Zakharova báseň řekne.

Zvedne kovového ptáka do oblak,

Nyní vzdušná hranice,

Spolehlivý a silný!

O kom nám Zakhar řekl? Přesně tak, o pilotovi nebo pilotovi. Jsou oblečeni do teplých bund a na hlavách mají přilby. Jejich přehlídková uniforma je zelená, na čepicích mají kokardy s křídly. Piloti létají v letadlech, jako jsou stíhačky.

Nyní poslouchejme Ilju.

Všude jako terénní vůz projede po kolejích tank.

Hlaveň děla vpřed, nebezpečný, nepříteli, nepřibližuj se!

Tank je silně obrněný a může čelit bitvě.

Kluci, hádejte, o kom nám Ilya řekl?

Jakou pokrývku hlavy nosí? Jaká technika mu pomáhá ve službě?

A teď posloucháme Artema.

pohraniční stráž,

Chrání naši zemi

Pracovat a studovat

Mohli klidně naši lidé.

Kdo jsou pohraničníci? Proč se jim tak říká? Co je to hranice? Toto je čára, která odděluje území jednoho státu od druhého. A kdo pomáhá pohraničníkům chránit hranici? Pozor na formu.

Chlapi, kdo slouží na válečných lodích? A kdo bude vyprávět o mořské podobě? Je to tak, námořníci mají tmavě modrou uniformu, čepici bez kšiltu se stuhami na hlavě, námořnické límce, kterým se říká Chlapi. Námořníci slouží na lodích a plaví se na širém moři. A Anton nám o nich teď poví.

Na stožáru je naše tříbarevná vlajka,

Na palubě je námořník

A ví, že moře země,

Jak den, tak noc by měly být

Pod bedlivým dozorem!

Už jsme řekli, že všichni vojáci mají svou vlastní uniformu. A teď zkontrolujeme, jak jste pozorní. Na obrazovce se objeví vojenské klobouky a vy musíte určit, o koho jde. (Přilba pro tankistu, čepice pro námořníka, čepice pro vojáka, zelená čepice pro pohraničníka, modrá čepice pro pilota)

Chlapi, co myslíte, ženy mohou být obránci vlasti. Ano, nejčastěji pracují jako lékaři a sestry. Ale jsou i jiné vojenské profese, kde jsou ženy zaměstnány, například: radisty, spojky a další. Učitelův příběh o druhé světové válce a výkonu vojáka.

Děti, být obráncem vlasti znamená být silný, odvážný, obratný a my se nyní musíme připravit. co to vyžaduje? Odpovědi dětí. Další voják se musí vzdělávat. Dnes má armáda spoustu složitého vybavení, voják to musí umět zvládnout. Potřebuje tedy studovat. Nyní máme náboj pro mysl. Hádanky. Na obrazovce se objevují hádající obrázky.

Daleko od své země

Jdou na moře ... (lodě)

Kdo tam jezdil?

reaktivní rovina)

Rozdělení mořského ledu

S ostrým nosem... (icebreaker)

Tento pták letí ke hvězdám

Předbíhá zvuk... (raketa)

Deštník I - celý bílo-bílý

Jsem velký a velmi statečný,

Letím vzduchem

Spouštím lidi z mraků (padák)

Podvodní železná velryba.

Velryba nespí dnem a nocí.

Den a noc pod vodou

Hlídá váš mír (ponorka)

Zaburácel hrom, veselý hrom

Elena Lysenko

]Synopse tematické lekce ve střední skupině na dané téma"Den obránců vlasti":

cílová: vlastenecká výchova dětí předškolního věku.

Úkoly: pěstovat úctu a lásku k vlasti, její obránci; rozšířit představy dětí o typech vojsk.

Vzdělávací: pěstovat úctu k vlasti, její obránci

Vzdělávací: Dejte dětem znalosti o armádě, vytvořte si představu o druzích vojsk, o obránci vlasti. Seznámit děti s vojenskou technikou.

Vzdělávací: rozvíjet pozornost, paměť, představivost. aktivovat slovník: čepice bez kšiltu, přilba, čepice, baret.

V-l: Kluci, řekněte mi prosím, v jakém ročním období? Jaký měsíc je zima? Jaký svátek se slaví v únoru?

D: (odpovědi)

V-l: A dnes máme slavnostní třída věnovanému „Dni obránci vlasti"Tohle je svátek opravdových mužů - a to jsou tvoji tatínkové, dědové, starší bratři, známí strýcové. A pro budoucí muže je tohle pro chlapce. Každý z nich - obránce vlasti. Každý chránit svou matku, sestra, babička atd. atd.

Proč si myslíte, že se tak tento svátek jmenuje?

D: (odpovědi)

V-l: Kdo je obránce?

D: odpovědi

V-l: Ano, děti, tohle je válečník, který brání svou vlast, vlastní lidé.

A dnes jsme pro vás připravili básně Sonyi I. a Daniela K

V-l: -A co si myslíte, jaké vlastnosti by měl a obránce?

D: (síla, statečnost, odvaha)

V-l: - Přesně tak, kluci. To jsou nejdůležitější vlastnosti, které by měl voják mít.

A voják musí být silný. co myslíš za co?

D: (odpovědi)

V-l: To je taky pravda. A voják také musí bojovat s nepřítelem ruku v ruce.

Hra: "z ruky do ruky"


Chlapi, voják musí být také rychlý. Pokud v noci zazní poplach, mělo by za minutu vstát z postele a obléknout se.

Nyní jsme také tuto situaci prohrát: "Jsme vojáci"



V-l: - Co jiného by měl být voják? Samozřejmě, chytrý.

Pojďme teď prohrát A: Budete vojáci a povolání nazýváte vojáky.

Hra: "Pokračovat v nabídce" (děti dávají odpovědi jedno po druhém)

"Tank je řízen..."- tankista

"Dělo střílí..."- střelec

"Sedí u kormidla letadla ..."- pilot

"Čmárání z kulometu..."- kulometčík

"Jede na průzkum..."- skaut

"Hlídání hranic..."- pohraniční stráž

"Na ponorce slouží ..."- ponorka

"Skáká s padákem ..."- výsadkář

"Slouží na lodích..."- námořníci, kapitáni

"Poskytuje přenos informací..."- signalista

"Poskytuje lékařskou pomoc zraněným vojákům..." vojenští lékaři a zdravotní sestry.

V-l: Kluci, v armádě jsou také vojáci, jsou jiní. Taková armáda je silná, může chránit jejich zemi jak na zemi, tak na vodě i ve vzduchu.

Kdo zná takové jednotky?

D: (odpovědi)

Ukažte ilustrace s fotografiemi různých jednotek. (diapozitivy)

V-l: A každá větev armády má svou vlastní vojenskou uniformu. A každá armáda je jiná. (pozor na klobouky)

Hra: "Čí pokrývka hlavy".

Helma pro… (tanker)

Peakless pro… (námořník)

Pilot pro… (voják)

Zelená čepice pro… (Pohraniční stráž)

Modrá čepice pro… (pilot)

V-l: Výborně!

Další voják se musí vzdělávat. Dnes má armáda spoustu sofistikované techniky. Voják to musí umět ovládat. Potřebuje tedy studovat.

V-l: - Voják potřebuje hodně vědět a umět.

Naši chlapci, až vyrostou, budou také sloužit v armádě, bránit naši vlast.

DĚTI PŘEDSTAVUJÍ PÍSNIČKU: "Jsme vojáci"


Štafeta s klukama: "Ostrý voják" (teď uvidíme, jak jsou naši chlapci chytří a přesní)

V-l: Výborně, zvládli jste úkol, což znamená, že to pro vás bude v armádě snadné.

V-l: - Ale chlapi, voják umí nejen běhat, skákat, zápasit, bojovat, ale umí se i kamarádit. Koneckonců, abyste porazili nepřítele, musíte být schopni být přáteli. Dokonce existuje i taková přísloví: "V číslech je bezpečnost"

Jste dobří v navazování přátelství? (Ano)

nyní si pro nás Karina D, Sasha K. Styopa S, Eva O připravily své básně.



V-l: - Na to naše děti třídy skončily, a nakonec zakřičíme

armáda ... vše Hurá!

V-l:- A tak, kluci! Řekni mi, o jakém svátku dnes mluvíme? Kdo jsou oni « Obránci vlasti» ? Kdo slouží v ruské armádě?

V-l:- Výborně kluci! Úžasně jste odpovídali na mé otázky, zvládli jste všechny úkoly. Je náš lekce skončila. Navrhuji, abyste dokončili naše dárky pro tatínky.




Po třídy děti se zájmem prohlížely fotografie tatínků, kteří sloužili v různých jednotkách.


Související publikace:

Synopse integrované lekce ve střední skupině „Den obránce vlasti“ Odbor školství okresní správy Shushensky Městská předškolní vzdělávací instituce Mateřská škola č. 6 "Vasilek".

Synopse integrované lekce v seniorské skupině „Svátek 23. února. Den obránce vlasti» VideoÚčel: rozšířit znalosti dětí o ruské armádě, o druzích vojsk a vojenském vybavení. Vysvětlení slova "Vlast". Zvyšování pocitu vlastenectví.

Synopse komplexní lekce ve druhé juniorské skupině "23. února - Den obránce vlasti" Synopse komplexní lekce ve druhé juniorské skupině „23. února - Den obránce vlasti“ Účel: vytvořit představu o armádě.

Synopse NOD FTsKM v přípravné skupině na téma: "Den obránce vlasti." Účel: vytvořit představy dětí o ruské armádě.

Abstrakt lekce o kognitivní a řečové aktivitě ve druhé juniorské skupině "23. února - Den obránce vlasti!" Softwarový obsah. Seznámit se se státním svátkem - Dnem obránce vlasti. Rozvíjet kognitivní zájem o profesi.

Natalya Khmeleva
Plánování ve střední skupině na téma: "Den obránce vlasti"

Skupina: střední №4"Slunce"

Téma týdne: « Den obránce vlasti» .

Úkoly služby obránci vlasti Rozvíjet schopnost napsat popisný příběh plán - schéma schopnost dohodnout podstatná jména s přídavnými jmény. Upevnit dovednosti počítání do 5, znalost geometrických tvarů, schopnost orientace v prostoru. Rozvíjet dovednosti kreslení portrétů, kreativitu. Trénujte házení na dálku.

Dny v týdnu

Vzdělávací aktivity

Procházka

Individuální práce

Pondělní gymnastika №8

Konverzace Kde sloužili naši dědové?

já / r "Zachraňte zraněné"- formovat dovednosti poskytování lékařských služeb. pomáhat, rozvíjet rychlost.

S/R hra "Pohraničníci"- seznámit se se službou pohraniční stráže, prozkoumat formulář.

FTsKM. Předmět: « Obránci vlasti» .

cílová: Upevnit znalosti dětí o armádě, vytvořit si představy o vlastnostech armády služby: vojáci trénují, aby byli silní, zruční, naučili se přesně střílet, překonávali překážky. Ujasnit si své představy o typech vojsk, o obránci vlasti. Pokračovat v seznamování dětí s ruskou historií, se sváteční kulturou ruského lidu.

Kognitivně - výzkumná činnost (konstruktivní činnost).

Předmět: "Loď". (origami)

cílová: rozvíjet konstruktivní schopnosti, naučit se ohýbat čtverec do trojúhelníku, vyžehlit čáru ohybu.

Tělesná kultura

cílová "Nechybuj".

1. Pozorování ptačích stop ve sněhu.

2. Já / r "Najdi hračku"- nácvik orientace v prostoru, rozvíjení řeči.

3. P / s "Piloti na letišti"- ujasnit si, co je to letiště, procvičit si běh bez vzájemné kolize.

4. Práce: odstraňování sněhu na místě - pěstovat touhu podílet se na společné práci. činnosti, pečlivý přístup k materiálům a nářadí.

S Maximem, Andrey.

D/U "Pojmenujte extra".

cílová: rozvíjet myšlení, pozornost, řeč.

Rozhovor s dětmi "Můj táta je voják".

cílová: naučit se skládat příběhy z vlastní zkušenosti.

C/R hra „Kantýna pro vojáky“.

P/I "Pozor na miny"

cílová: rozvoj schopnosti koordinace pohybu těla bez šlapání na miny. Budou nadále rozšiřovat představy o ruské armádě, poskytovat znalosti o čestné povinnosti bránit vlast

Hra pro rozvoj řeči "Vyjmenujte vojenské profese". Pilot, průzkum, kulomet, hranice, pěchota atd.

Poznání. FEMP. Předmět: „Počítání do 5. Geometrické tvary. Orientace v prostoru ».

cílová: upevnit dovednosti kvantitativního a ordinálního počítání do 5, znalost čísel, schopnost orientace v prostoru, znalost geometrických tvarů.

1. Pozorování stromů a keřů.

2. Já / r "Na cestě na jedné noze"- cvičení ve skákání na jedné noze, fixovat pojem pravá, levá noha.

3. Pracovní úkoly: zapojit děti do odklízení sněhu ze skluzavky - pěstovat píli, zodpovědnost za zadaný úkol.

4. P / i "Piloti na letišti"- rozvíjet obratnost, formovat bezpečné chování při běhu.

S Romem, Seryozho.

DI "Šťastný účet".

středa přírodní věda reprezentace: "Jsme sapéři"

Hra "Rádio. Gratuluji vojákům".

cílová

cílová plán - schéma

Předmět: „Portrét papeže“. cílová

Zkoumání ilustrací "Naše armáda je silná".

1. Pozorování větru.

2. Já / r "Sledování ke sledování"- ujasnit si s dětmi, jejichž stopy jsou ve sněhu vidět, rozvíjet koordinaci pohybů.

3. P / s "Hokej"- naučit se kutálet puk daným směrem, formovat bezpečnostní dovednosti při hře.

4. S/s "Kdo bude jmenovat více vojenského vybavení"- rozvíjet rychlost reakce, řeč, obohacovat slovní zásobu.

S Andreym, Serezhou.

Prstová gymnastika "Naše armáda".

cílová

Desková hra "Vojenské vybavení".

Zobrazit prezentaci na téma "Naše armáda".

Prohlížení fotek "Táta je voják".

Učení básně od V. Stěpanova "Suvorovets".

produktivní činnost. Aplikace. Předmět: "Dárek pro tátu".

cílová: Pokračujte v učení, jak skládat. Rozvíjet jemnou motoriku prstů, oka a představivost. Kultivujte přesnost.

Hudba. Podle plán hudební režisér.

Tělesná kultura. cílová: cvičení v rovnováze, lezení pod obloukem, hod míčem do koše, p / a "Koně".

3. Práce

S Evou, Alena.

DI "Čtvrtý doplněk". cílová: rozvíjet myšlení, schopnost klasifikace.

Čtení: A. Tvardovský "Tankmanův příběh" (výňatek)

prohlížení obrázků « Obránci vlasti» .

omalovánky "Naše armáda".

D/U "Počet", "Porovnat podle šířky".

prstová hra "Naše armáda".

Hudba. Podle plán hudební režisér.

1. Pozorování stavu přírody.

2. P / s "Střelec"

3. Hádání hádanek podle téma - rozvinout logiku, mluvený projev.

4. Práce: čištění ledových hrudek z místa - pěstovat pracovitost, schopnost spolupracovat.

S Dianou, Zlatou.

D/U "Jeden je mnoho".

cílová: cvičení v tvoření množného čísla podstatných jmen.

Závěrečná událost: výstava prací na téma« Obránci vlasti» .

Vzdělávací středa: Obrázky, básně, přísloví, hádanky, prezentace na téma"Naše armáda"; plány- schémata pro sestavování popisných příběhů o tátovi, dědečkovi.

Práce s rodiči: rada pro rodiče « Obránci vlasti» .

Dny v týdnu

Vzdělávací aktivity

Procházka

Individuální práce

Pondělní gymnastika №8

Konverzace "Kde sloužili naši tátové?"- Seznamte se s různými odvětvími armády (pěchota, námořní, letecká, tanková vojska) vojenské techniky, rozvíjet řeč dětí.

Čtení básní o ruské armádě - vzbuzovat úctu k ruské armádě, pěstovat občanskou odpovědnost, lásku k vlasti, pracovat na expresivitě řeči.

DI "Poblahopřejme dědečkovi k svátku telefonicky"

cílová: naučit děti tvořit věty a rozvíjet řeč; vychovat touhu poblahopřát všem mužům k svátku; učit děti vytvářet atmosféru dobré vůle a respektu

A/N „Co se děje – voják v botách, na podpatcích? Proč to není možné? Námořník v plstěných botách atd.

cílová: rozvoj vizuálního myšlení, schopnost vidět nesrovnalost a zvýraznit ji

FTsKM. Předmět: « Obránci vlasti» .

cílová: Upevnit znalosti dětí o armádě, vytvořit si představy o vlastnostech armády služby: vojáci trénují, aby byli silní, zruční, naučili se přesně střílet, překonávali překážky. Ujasnit si své představy o typech vojsk, o obránci vlasti. Pokračovat v seznamování dětí s ruskou historií, se sváteční kulturou ruského lidu.

Kognitivně - výzkumná činnost.

Předmět: "Dalekohled. dalekohled".

cílová: rozvíjet myšlení, pozorování, zrak.

Tělesná kultura

cílová: rozvíjet schopnost najít si místo v koloně po běhu, štafety ve dvojicích, chůze mezi předměty, hod na dálku. P / s "Nechybuj".

1. Pozorování smrku.

2. Já / r "Přines obálku"- rozvíjet rychlost, obratnost, touhu po vítězství.

3. Práce: kropení tratí pískem - k upevnění bezpečnostních pravidel na ledu, k pěstování píle.

4. P / i "Vtipní kluci"- opakujte slova hry, cvičte v rychlém běhu.

S Maximem, Serezhou.

D/U "Geometrické obrazce".

cílová: rozvíjet myšlení, pozornost, řeč, upevňovat znalosti o geometrických tvarech.

cílová: vytváření emocionálně pozitivní nálady, příznivého prostředí; rozvoj pozornosti a důvěry u dětí.

Komunikace s dětmi: "Budu sloužit v armádě".

DI "Dny v týdnu". cílová: rozvíjet dočasné vztahy, upevňovat znalosti o dnech v týdnu.

Poznání. FEMP. Předmět: „Počítání do 5. Geometrické tvary. Orientace na listu papíru.

cílová: upevnit dovednosti kvantitativního a ordinálního počítání do 5, znalost čísel, schopnost orientace na listu papíru, znalost geometrických tvarů.

1. Sledování rampouchů.

2. P / s "Střelec"- opravit pravidla hry, rozvíjet přesnost.

3. S/s „Kdo říká víc“- rozvíjet slovní zásobu téma, touha vyhrát.

4. Práce: odmetání sněhu z budov.

S Romy, Arino.

DI "Šťastný účet".

středa přírodní věda reprezentace: "Jsme sapéři". Identifikujte materiály, které interagují s magnety, identifikujte materiály, které magnet nepřitahuje.

Hra "Rádio. Slavnostní koncert pro vojáky».

cílová: rozvíjet řeč, paměť, opravovat názvy vojenských oborů.

Opakování naučené básně V. Stěpanova "Suvorovets".

Sdělení. Napište popisný příběh o svém otci. cílová: naučit děti psát popisné příběhy podle plán - schéma, rozšířit slovní zásobu dětí, naučit se sladit podstatná jména s přídavnými jmény, rozvíjet souvislou řeč.

produktivní činnost. Výkres. Předmět: "Letadlo na obloze". cílová: naučit děti kreslit portrét, kreslit části obličeje, upevňovat schopnost používat barvy různých barev v procesu kreslení; rozvíjet estetické vnímání.

Zkoumání ilustrací "Naše armáda je silná".

1. Pozorování osobních vozidel.

2. Mobilní hra-soutěž "Každé dítě se může stát vojákem"- rozvíjet rychlost reakce, pozornost, obratnost, vynalézavost, upevňovat znalosti pravidel hry.

3. Práce: očistěte budovy od sněhu - naučte se spolupracovat, zopakujte název inventáře pro školníka.

S Kirillem, Míšou.

Prstová gymnastika "Naše armáda".

cílová: rozvíjet řeč, paměť, jemnou motoriku.

"Naše armáda".

Úkoly.

1. Dát dětem znalosti o armádě, vytvořit si první představy o vojenských odvětvích, o obráncích vlasti. Seznámit děti s vojenskou technikou.

2. Pěstujte lásku k vlasti, pocit hrdosti na svou armádu. Zvyšte touhu být jako silní ruští válečníci.

3. Rozvíjet paměť, představivost.

4. upevnit schopnost vyrobit letadlo podle schématu s využitím stávajících konstrukčních dovedností.

Přípravné práce:

1. Prohlížení ilustrací, pohlednic, fotografií.

2. Čtení beletrie.

3. Poslech hudebních děl věnovaných armádě a obráncům vlasti.

Materiály a vybavení: ilustrace zobrazující vojáky různých odvětví armády, ICT, barevné papíry na origami.

Průběh kurzu.

vychovatel:- Kluci, 23. února naši lidé oslaví Den obránce vlasti. A kdo jsou obránci vlasti?

Děti: Vojáci, kteří brání vlast.

vychovatel: A co je Vlast?

Děti: Toto je vlast.

vychovatel: Je to tak, obránci vlasti jsou válečníci, tedy vojáci, kteří brání naši vlast před nepřáteli. A vlast znamená drazí, jako máma a táta. Vlast – místo, kde jsme se narodili, země, ve které žijeme. Mnoho přísloví a rčení složil ruský lid o vlasti:

Není krásnější země než naše vlast!

Muž má jednu matku – jednu vlast!

Kluci, co myslíte, jeden voják dokáže ochránit vlast?

Děti: Ne, potřebujete hodně vojáků.

vychovatel: Zcela správně, ne nadarmo se říká: - Jeden v poli není válečník. A když je mnoho vojáků, je to armáda. Každý národ, každá země má svou vlastní armádu. Rusko má také armádu a nejednou bránilo svůj lid před nájezdníky.

Učitel nabízí zvážení obrázků s vojenskou technikou.

vychovatel: co je na obrázcích?

Děti: loď, ponorka, letadlo, vrtulník, tank, rakety.

vychovatel: Jedním slovem se tomu říká „Vojenské vybavení“. A jak nazvat vojáky pracující na této technice?

Děti: Na lodích a ponorkách - Námořníci. Chrání moře.

Na tanku - tankery, chraňte zemi.

vychovatel: Je to tak a jsou tu i pohraničníci, kteří chrání hranice naší země, střelci, piloti – chrání nebe. A všichni dohromady se nazývají pobočkou ozbrojených sil.

Staňme se piloty a řiďme letadlo.

Tělesná výchova "Letadla".

Letadla bzučela

(rotace před hrudníkem s pažemi pokrčenými v loktech)

Letadla vzlétla.

(ruce na stranu)

Tiše seděli na louce,

(sedni, ruce na kolenou)

Ano, zase letěli.

(paže do stran s rytmickými náklony do stran).

vychovatel: Naši chlapci brzy vyrostou a půjdou sloužit do armády. Stanou se vojáky ruské armády. Čím musíš být, abys byl vojákem?

Děti: Silné, odvážné, šikovné, zručné.

Učitel vyzve děti, aby vyrobily letadla z papíru (origami) a doplnily je o potřebné detaily. Děti je vyrábějí samy podle navrženého schématu.

vychovatel: Výborně! Kluci, řekněte mi, jaké druhy vojsk jste se dnes učili?

Seznam dětí.

vychovatel: Se svým úkolem jste odvedli skvělou práci a víte, že vaši otcové byli také obránci vlasti, sloužili v armádě. Zeptejte se jich doma, v jakých jednotkách sloužili, pogratulujte jim k svátku a představte své letadlo.

Naše lekce skončila. Děkuji všem!